Maja vaginitis - trajtim

Maja vaginitis - një sëmundje që pengon një pjesë të madhe të gjysmës së bukur të njerëzimit. Në një tjetër sëmundje e quajtur candidiasis vaginale apo mëllenjë, është i njohur për të gjithë reklamat.
Sëmundja është një, mukoza inflamator domethënë ndezur vaginale. Shkaku i tij në zhvillimin e kërpudhave maja e gjini Candida, prandaj një prej emrave të vaginitis maja. Njerëzit emrin "mëllenjë" sëmundje ka marrë për shkak të simptomave të tyre, të cilat do të përshkruhen më poshtë.
Lloji i kërpudhave që shkaktojnë vaginitis maja, të jetojë absolutisht çdo organizëm në membranat e ndryshme mukozës dhe lëkurës, duke mos shkaktuar dëme, por në rrethana të caktuara ato të çojnë në inflamacion.

Shkaqet e vaginitis majaNjë shkak i zakonshëm i mëllenjë mund të quhet bacteriosis, por tashmë ai është nën një tokë tjetër.
Vaginitis maja mund të shkaktohet nga:

 • ulur imunitetin

 • duke marrë ilaçe të caktuara

 • përdorim të brendshme të shtrënguar

 • duke përdorur të brendshme bërë nga materiale sintetike

 • douching

 • barrë

 • sëmundjeve të tjera


 • Sëmundjeve të tjera që provokojnë vaginitis maja përfshijnë:

 • diabet

 • kancer

 • Infeksioni HIV


 • Për drogë që shkaktojnë candidiasis përfshijnë:

 • imunoshtypes

 • Kortikosteroidet


 • Simptomet e vaginitis maja  Kjo sëmundje karakterizohet nga:

 • shkarkesë të bardhë vaginal

 • skuqje

 • kruarje

 • dhimbje gjatë raportit seksual


 • Në reklamat ne shohim vajzat të cilët nuk mund të përballojë për të veshin të brendshme të drejtpërdrejtë nga maja ose të refuzojë për shkak të kësaj sëmundjeje të vizitave. Në fakt, reklamat e tillë është larg nga ndodhja e sëmundjes në realitet. Nganjëherë është e vështirë për të zbuluar në simptomat e sëmundjes, nëse infeksioni maja është shkaktuar nuk lënë pas dore e higjienës personale, dhe agjentët e tjera të sëmundjes.

  Gjithashtu vlen të përmendet është se sllogani reklamat "të hequr qafe të infeksioneve maja herë dhe për të gjithë", gjithashtu ka të bëjë asgjë me realitetin. Përgjithmonë të mbrojtur veten nga kjo sëmundje mund të jetë, përveç se fshirjes çdo gjë maja patogjene vaginitis, dhe të cilët mund të japin një garanci se sistemi juaj endokrin kurrë nuk do të rrëzimit? Reklamat tabletë? Vështirë.
  Mëllenjë nuk është e rrezikshme dhe në përgjithësi jo të dëmshme për trupin. Megjithatë, duhet të merren seriozisht, sepse kjo mund të sinjalizojë praninë e ju keni sëmundje shumë më serioze. Mos harroni se një nga shkaqet kryesore të infeksionit maja është dobësuar imuniteti.

  Ajo duhet gjithashtu të theksohet se simptomat vaginitis maja janë të ngjashme me simptomat e sëmundjeve të tjera të organeve gjenitale, seksualisht të transmetueshme. Pra, nëse ju gjeni veten të përshkruara më sipër simptomat - ju duhet të bëni të sigurtë që ju jeni të shqetësuar është infeksion maja e sigurt, jo sëmundja seriozisht.
  Maja vaginitis është një inflamacion i rreshtim të vaginës, sepse nëse nuk trajtohet, është yyazytsirnist se inflamacion mbulojnë edhe pjesët e tjera të sistemit riprodhues të femrës. Inflamacion, për shembull, mund të ndikojnë në kanalin e qafës së mitrës, mitrës shumë, shtojca.

  Trajtimi i maja vaginitis ilaçeve tradicionale


  Barishte trajtim


  Për trajtimin e candidiasis vaginale pije të veçantë infuzion të bimëve. Të gatuaj atë, të marrë të njëjtën sasi të yarrow, i urtë lë mjekësore, lule farmaci e kamomil, Calendula drogës, manaferrat dëllinjë se zakonisht, veshkat plepi i zi dhe thupër dhe prutevydnыy eukalipt. Tërësisht përzierje të gjithë përbërësit. Pastaj dy lugë mbledhjen hedh në një termos dhe derdh një litër ujë të valë. Pastaj të lënë të drogës në një termos natës për t'i dhënë atij një birrë. Mjet që rezulton duhet të marrë në muaj për 30 minuta para çdo vakt për 50-70 ml për qasje.

  Një supë me maja të prodhuar podmyvaniya. Për të kryer këtë procedurë duhet të jetë e para gjumit. Merrni livando, varg barit, lisi leh, rrënjë acaroj dhe përzierje të gjithë përbërësit në një raport prej 1: 1: 2: 5 respektivisht. Tërësisht përzierje të gjithë dhe pastaj një lugë gjelle nga kjo përzierje holluar 150 ml ujë të valë. Lini një mjet për dy orë të mbush, pastaj tendosje dhe përsëri u përhap të njëjtën sasi ujë të valë. Pas kësaj, supë mund të konsiderohet i gatshëm për përdorim.

  Mjekimi me mjaltë


  Honey gjobë shpëton gratë nga Sëmundjet të tilla si mëllenjë. Ajo duhet të holluar me ujë në një raport prej 1 deri në 10 dhe pastaj likuid rezultuar te lyej mukozën vaginale.

  Kos trajtim dhe kamomil


  Për të përdorur këtë metodë duhet të bëhet me shtupë garzë, mortajë para të lehtë për të thread tërheqjen e saj nga vagina në të ardhmen. Kjo shtupë zhytem kos nonfat dhe të lënë gjatë natës në vaginë. Pasi ju të zgjoheni, hiqni shtupë garzë dhe rrëshqitje procedurën douching infuzion vaginë e kamomil. Është e nevojshme për të bërë atë 5 herë, por kruarje dhe acarim të zhduket herët.

  Parandalimi i vaginitis maja


  Lidhur me parandalimin e kësaj sëmundjeje, është parë e nevojshme për të vëzhguar higjienë të mirë personale, dhe të ndjekin brendshme. Koha për të ndryshuar atë, e bëjnë të sigurt se ajo nuk ishte e ngushtë, është bërë nga materiale natyrore. Përveç kësaj, ju duhet të kufizojnë veten për ëmbëlsirat.