Douching me erozionit kamomil

Douching - Një nga metodat më të popullarizuara të higjienës në mesin e grave, dhe nganjëherë gjinekologë të rekomandojë atë si një trajtim shtesë për sëmundje të caktuara (erozioni i qafës së mitrës, mëllenjë, cystitis, etj). Por në të njëjtën douching nuk është aq e lehtë sa mund të duket në shikim të parë, dhe ka një numër të contraindications.
Le të di nëse ju mund të spryntsyuvatysya me erozionit dhe të njëjtën gjë.

Douching me erozionin qafës së mitrës


Trajtimi duhet Erozioni duhet të kontrollohet nga një mjek i kualifikuar, ekspert në fushën e tyre. Në qoftë se erozioni është i madh, ai hoqi një nga metodat moderne (cryosurgery, diathermocoagulation, lazer, kimike apo valë radio koagulimit). Nëse një erozion të vogël, ajo është trajtuar zakonisht më pak metodat radikale (qirinj pilulës). Procedura për ujitje është një mënyrë shumë e butë për të shëruar erozionit, lehtësimin inflamacion ose të shërohet nga djegiet. Por në çdo rast është i saktë para douching konsultohen për këtë çështje me mjekun tuaj.

Kur Erozioni shpesh praktikohet douching zierje e kamomil. Gatim duhet të jenë si më poshtë:

 • Vendoseni në një tigan 2 lugë kamomil farmaci dhe pour 1 litër ujë të nxehtë;

 • mbuluar dhe vendin në banjë me ujë për 15-20 minuta;

 • supë duhet të qëndrojë për 30-40 minuta dhe ftohet në të njëjtën kohë. • Si mund douching me erozioni?


  Ka 3 mënyra për ujitje: çdo grua zgjedh për vete më të rehatshme.

 • Douching përdorur Esmarch turi - një mënyrë mjaft e vështirë të përdorin atë në shtëpi. Prodhuar kryesisht në spital.

 • Procedura kryhet në pozicionin e shtrirë në shpinë duke përdorur një shiringë. Është e mirë për të bërë në banjo. Shtrihen në pjesën e poshtme të vaskë, dhe le poshtë këmbët e tij mbi buzë. Gënjeshtër kështu që për disa kohë, të pushojnë, dhe pastaj shtypni dardha tip në vaginë dhe derdh supë. Bëni këtë ngadalë, ngadalë, apo një jet e fortë e ujit mund të merrni në kanalin e qafës së mitrës, dhe kjo nuk mund të parandalojë.

 • Ju gjithashtu mund të bëjë douching, shtrirë në krevat, tucked nën një anije mjekësor.

 • Douching këmbë është kjo: të qëndrojë mbi tualet, një organ pak prirje përpara dhe të bëj këmbët tuaja në gjunjë. Futja shiringë tip duhet të jetë shumë kujdes të mos dëmtojë fshikëz.


 • Douching duhet të trajtohet (jo më shumë se 2 javë në një rresht), për shkak se kjo procedurë nuk është fiziologjike dhe mund të ndikojnë florën natyrore të vaginës. As nuk mund spryntsyuvatysya gjatë shtatzënisë, veçanërisht në fazat e hershme.