Simptomat dhe trajtimi metroendometritis

Metroэndometryt - një sëmundje e veçantë gjysmë jashtëzakonisht e bukur e njerëzimit. Keqe është një inflamacion të membranave të mitrës - një mukozës dhe muskulare. Ky inflamacion është rezultat i endometritis - Sëmundjet e tjera të grave janë të shkaktuara nga infeksionet bakteriale, virale ose fungale.

Arsyet metroendometritisShpesh shkaku i kësaj sëmundjeje janë abortet femra dhe curettage, të cilat janë bërë në diagnostikimin dhe trajtimin zbatimin e.
Mitra mund të bëhet i përflakur pas lindjes së fëmijës, në të cilin rast nuk është një lloj i metroendometritis - Postpartum metroэndometryt. Ky lloj sëmundje karakterizohet nga dhimbje në mbrapa dhe sekrecionit në formën e gjakut.

Metroэndometryt mund të provokojë dhe të sëmundjeve të tjera infektive të tilla si dhimbje të fytit apo grip.

Simptomat metroendometritisSimptomat e kësaj sëmundjeje përfshijnë:

 • dhimbje në zonën gjenitale

 • dhimbje barku

 • Muco-purulent dhe shkarkimin purulent

 • ethe të forta

 • të dridhura

 • dobësi

 • puls të shpejtë

 • ndryshime të caktuara në gjak

 • dhimbje në kryqe

 • dhimbje prapa


 • Metroэndometryt më akute ndodh gjatë pesë ditëve të para.
  Në rastet më të rënda të procesit infektive përfshin peritoneum që mbulon mitrës, dhe fibra, e cila është ngjitur në zonën e prekur. Ndonjëherë sëmundja mund të vuajnë sistemin limfatik dhe indeve të muskujve. Nëse keni një sëmundje, ajo mund të jetë i mbushur me anije phlebitis mitrës apo helmimi i gjakut.

  Mjete Metroendometritis Trajtimi popullore


  Në këtë sëmundje komplekse është një tjetër tipar interesant. Ndonjëherë brenda pesë ditëve të periudhës akute të shfaqjes së sëmundjes mund të ndodhë refuzim nga të cilat shpërbëhen endometrial mukoza. Pastaj me shell ndarë gjatë shkarkimit mund të shkoni dhe mikroorganizmave të dëmshme. Që do të sayazykalikuvannya trupin.
  Megjithatë, ka shumë mjete popullore Trajtimi metroendometritis.
  Vajzat dhe gratë e prekura nga kjo sëmundje, duhet së pari të respektojë pjesën tjetër shtrat. Si të ftohtë e parë do të ndihmojë ngrohta caktuar për bark të ulët.

  Treat metroэndometryt duke përdorur infusions, decoctions e bimëve dhe kremra.

  Trajtimi zveroboem


  Një lugë gjelle Hypericum derdh një gotë me ujë të valë, pastaj le të ulen për një orë e gjysmë në ngrohje të ulët. Pastaj masë rezulton duhet të thahet mirë dhe të shtrydh. Kjo zierje duhet të merret përpara se të hahet 50 gram.

  Trajtimi i delli


  Nga fëmijëria e hershme, ne e dimë se delli veprimin e natyrshme anti-inflamator. Prandaj, ajo mund të përdoret në luftën kundër sëmundjeve infektive, duke përfshirë me metroэndometrytom.

  Për të përgatitur ilaçe nga gjethe delli, ju duhet të bluaj gjethet e bimëve medicinale, pastaj derdh ujë të valë lë këto në mënyrë që 200 gram ujë nga 1 lugë gjelle e bimëve. Rezulton supë duhet të qëndrojë për dy orë, atëherë ajo duhet të thahet. Merrni këtë ilaç një lugë gjelle në ditë para çdo vakt.

  Trajtimi me anë të tarifave për ujitje


  Për të përgatitur mbledhjen për ujitje ju duhet të përzierje leh lisi, lule kamomil, acaroj, dhe zog malësor bar në një raport prej 1: 3: 3: 5, respektivisht. Një përzierje e këtyre bimëve te mbushe me ujë të valë kështu që për litër ujë llogariten dy lugë përzierjes. Rezulton supë përdorur për lavazheve vagjinore dhe tampona, dhe ndoshta si banjot.

  Mjekimi me mjaltë


  Vini re se ky mjet është vetëm seksi i drejtë që nuk janë alergjik në mjaltë. Kjo metodë përfshin prodhimin e shkëndijë të veçantë që do t'ju ndihmojë të përballen me këtë sëmundje. Qirinj inflamacion të pastër e organeve të prekura.
  Për të përgatitur qirinj ju duhet të përzierje një lugë çaji mjaltë me një vezë e verdhë veze, pastaj shtoni përzierje e miellit në shumën që ju mund të gatuaj brumë. Nga kjo provë nuk keni nevojë qiri shumë të mëdha dhe për të dërguar ato në frigorifer në mënyrë që ata ngriu. Këto qirinj janë përdorur për katër javë larguar dhe zëvendësuar pas çdo lëvizje zorrë.

  Calendula Trajtimi


  Për të përgatitur tinctures lule Calendula pour keni nevojë për 20 gram 70 për qind etanol zgjidhje dhe pastaj të japin krijoj përzierje në një vend të errët për dy javë. Ky infuzion është përdorur për douching. Por kini kujdes: kjo fabrikë mund të shkaktojnë alergji! Sigurohuni që mungesa e saj ju!
  Ju mund të mostrave pranë bërryl apo dore duart. Prisni rreth një orë. Nëse nuk skuqje - bimë është i sigurt për ju.