Salpingooophoritis - trajtim

Salpingooophoritis - inflamacion i mitrës që ndodh për shkak të infeksionit të mitrës në tubën fallopiane. Rrjedhimisht, nuk është një proces inflamator që mund të çojë në akumulimin e qelb dhe formimin e mbështjelljes.

Shkaqet salpingoophoritis


Ka edhe sëmundje përhapet:

 • me gjak;

 • Seksualisht kur marrëdhënia ndodh pas abortit ose gjatë menstruacioneve;

 • nga not në ujë të ftohtë;

 • në vajzat shëndetliga me shkelje të rënda të imunitetit të një tranzicion nga apendiksit është inflamacion në mitër;

 • dhe, si shumë sëmundje të tjera mund të shfaqen në salpingo dobësuar imuniteti apo lodhje.


 • Llojet dhe dallimet salpingoophoritis


  Salpingo dy forma ndryshojnë, ne ju tregojë për simptomet e tyre dhe dallimet kryesore.
  Simptomet e salpingo akute:

 • dhimbje barku;

 • temperaturë deri në 38o;

 • muskujve dhe dhimbje koke;

 • shkarkimi keqe itchy nga trakti gjenital.


 • Simptomet e salpingo kronike:

 • dhimbje të shpeshta barkut është zakonisht rënduar pas menstruacioneve;

 • dhimbje prapa;

 • cikli menstrual;

 • infertilitetit;

 • nervozizëm;

 • shkarkimit purulent, i shoqëruar nga kruarje dhe parehati;

 • ethe;

 • Përkeqësimi i gjendjes së përgjithshme.


 • Metodat e trajtimit të salpingo kronike


  Si është salpingo? Sigurisht, ka shumë receta popullore, por le të jenë të kujdesshëm, sepse në sëmundje kronike salpingo trajtimit nevojë për një kohë të gjatë. Domethënë trajtimi është kryer vetëm në spital. Dhe vetëm pasi gjendja e pacientit është përmirësuar dukshëm, ajo mund të përkthehet në kujdesin ditor.


 • Për të shmangur efektet negative të salpingo trajtimit domosdoshmërisht përshkruajnë një kurs të antibiotikëve dhe multivitamina jetëdhënës.

 • Sot, mjekësia praktikohet operacion të veçantë, në të cilin një prerje është bërë në murin e barkut mëparshëm.

 • Në fazën e ardhshme të sëmundjes zgjidhjes terapi të përcaktuara dhe fizioterapi.

 • Ajo është gjithashtu e mundur për destinacion hormoneve afatgjata.

 • Well, hapi i fundit për të eliminuar efektet e mbetura, duhet masazh gjinekologjik mjekësore. • Trajtimi i mjeteve juridike popullore salpingo kronike


  Trajtimi Folk salpingo lidhur ngushtë me Phytotherapy. Megjithatë, të jenë të vetëdijshëm se bari nuk është një ilaçe zëvendësuese, ata të plotësuar trajtimin kryesore. Ju tregoj disa recetave të thjeshta.
  Pagesa 1. Marrja:

 • Kamomil 1 pjesë;

 • 3 pjesët e lë hithër;

 • 5 pjesë shpendëve bar.


 • Dy lugë të kësaj përzierje të derdh ujë të valë dhe të lënë të ngrohtë për të paktën 1 orë. Infuzion duhet spryntsyuvatysya për dy javë dy herë në ditë.

  2. Përveç trajtimet e jashtme janë gjithashtu receta per administrim oral. Marrja tarifë:

 • 1 tbsp. lugë yarrow;

 • 1 tbsp. lugë kamomil;

 • 1 tbsp. urtë lugë çaji;

 • 1 tbsp. urtë lugë çaji;

 • 1 tbsp. lugë Hypericum;

 • 3. kafshët lugë;

 • 3. lugë lë thupër;

 • 4. lugë e ëmbël.


 • 2 tbsp. Mbledhja lugë pour 05 litra ujë të vluar dhe kuzhinier për asnjë zierje me kapak që të mos vыparylys të gjitha pronat e dobishme e bimëve, 10 minuta. Le të qëndrojë për 2 orë dhe tendosje. Rezultuar supë për të pirë gjatë ditës në pjesë të vogla në formën e nxehtësisë. Kur ju merrni këtë zierje duhet të ndjekin një rregull, ajo nuk duhet të merret gjatë menstruacioneve.

  3. Gjithashtu një mjet i mirë në trajtimin e të salpingo është mitrës Borova, i cili është i përshtatshëm për administrimin oral, dhe mobilje në natyrë. Infuzion Upland mitrës duhet të pini 3 herë në ditë një gjysmë gotë, brenda 21 ditëve, atëherë ju duhet të marrë një pushim për 1 javë dhe pastaj të pini menjëherë një tjetër kurs. Ky mjet do të veprojë më mirë në qoftë se ju filloni duke marrë atë në 10 ditët e para pas menstruacioneve.
  Mos harroni se trajtimi bimor është efektive vetëm pas një kohë të gjatë të marrë ato. Nëse ju jeni një tifoz i mjekësisë tradicionale, ajo ende nuk heqin dorë dhe të përpiqen për kujdes të aftë në kohë për të parë një mjek në mënyrë që ai të mund të korrigjuar diagnozën dhe të përshkruajnë trajtim të duhur.