Daisy në gjinekologji

Shumë gra që ndjehen si gjendje e sëmurë e pranverës, dhe çrregullime gjenitale, menjëherë të përdorë testuar gjatë Doktor "mjet për dyzet sëmundjeve" - ​​kamomil farmaci. Kjo lule, nga njëra anë - i thjeshtë dhe farë e keqe me bollëk në rritje nga ana tjetër - kjo është një bimë përdoret në mjekësi. Meritave zë vendin e parë në mesin e droga të tjera për shkak të efekteve të saj të butë dhe të gjerë terapeutike në trupin e femrës.
Ne, nëpërmjet kësaj të nevojshme për të bërë deri kamomil vajra esenciale, vitamina, acide organike, substanca hormonopodobnыm së bashku dhe të japë një efekt të mrekullueshëm anti-inflamator, antiseptik dhe tonik terapeutike.

Në këtë gjinekologjike bimor "Zonja" është nderuar në veçanti. Zonja drejtuar për ndihmë e saj dhe në siklet të butë dhe me çrregullime të rënda seksuale.

Bath me kamomil


Kur inflamacion i kamomil vaginë dhe vulvë thelbësore si ulur banja dhe lavazheve vagjinore, sepse për shkak të ndikimit mestnoanestezyruyuschemu eliminuar efektet anësore të tilla si irritim dhe thatësi, dhe pronave të shkëlqyer antiseptik dhe decongestants shpejt rezultoi në nivelin e shëndetit të grave.

Fytosvechy bazuar daisies


Qirinj nga ekstrakt kamomil jo më pak të njohura në gjinekologji në vaginitis, malcim nullesh, urethritis, cystitis dhe menopauza. Ato kanë gjithashtu efekt antispasmodic dhe antiseptik, nxitjen e rigjenerimit indeve në trajtimin e gërryerjet.

Çaj kamomil


Efekti terapeutik i çaj brewed fllad kamomil overemphasized. Jo vetëm që ajo të bëjë efekt anestetik dhe lehtësimin e tensionit të muskujve të lëmuar të barkut, por edhe të japë rehati dhe mbështetje në të gjithë trupin e një gruaje.