Shënon shtrirje në zemrat

Zemrat e bukur dhe të fortë gjithmonë një ëndërr e çdo gruaje. Prandaj, paraqitja e shënon shtrirje në gjoksin e tij, gratë kanë filluar të shikoni për fonde nga ta. Arsyeja pse nuk shënon shtrirje në gjoksin e tij janë lëkurë të hollë dhe delikat që është shumë e ndjeshme ndaj peshës ndryshimet e gjëndrrat e qumështit.
E cila çon në pamjen e shënon shtrirje në gjoksin e tij?
Pasoja e menjëhershme e faktit se ka pasur streamers në gjoks është bërë e fibrave kolagjenit pushim. Gërshetuar, ata janë të lidhur me rrjetin, krijon një kornizë që formon strukturën e indeve të lëkurës. Rezultati është një rënie të mprehtë në elasticitetin e lëkurës që rrit aftësinë e saj për të shtrihet. Me fjalë të tjera, ka shtrirje të kuqe gjoks.

Në disa raste, shënon shtrirje mund të shfaqet në gjoks në adoleshentët. Kjo ndodh gjatë pubertetit, kur zemrat rritur ndjeshëm në madhësi. Ky proces është i shoqëruar me dhimbje dhe parehati, të cilat vajzat shpesh ankohen në këtë kohë.
Shtim në peshë të shpejtë gjatë shtatzënisë është edhe një arsye pse shënon shtrirje të shfaqet në gjoks. Sepse pesha e një grua shtatzënë duhet të jetë gjithmonë nën kontroll dhe për të gjithë shtatzënisë është normale, ajo duhet të rritet jo më shumë se 10-14 kg.
Përveç kësaj, shumica e grave duket se shënon shtrirje në gjoksin e tij menjëherë pas lindjes. Në atë kohë, nëna ime duket qumështit të gjirit, duke çuar në rritjen e vëllimit të gjirit dhe peshën e saj. Në fund të fundit, lëkura është shtrirë. Ajo ishte atëherë, nënat e reja dhe duke menduar se si ata të hequr qafe shënon shtrirje në gjoksin e tij dhe, për ta bërë këtë.

Si të merren me shënon shtrirje?
Për të shmangur shfaqjen e shënon shtrirje në gjoksin e tij, më e mirë për të menduar në lidhje me atë gjatë shtatzënisë. Ajo shpesh hormon sekrecion kortizolit që rrit me ngjizje, prish fibroblasts përgjegjës për prodhimin e kolagjenit në trup. Si rezultat, fibrave kolagjenit të bëhet i brishtë dhe më të përshtatshme për të shtrihen. Në gjoks shfaqen shenjat e shëmtuar shtrirje, pak rozë.
Aktualisht, ka shumë krem ​​që kontribuojnë në heqjen e shpejtë të shënon shtrirje që u shfaq në gjoksin e tij. Ajo është e përbërë nga vajra të ndryshme dhe, sidomos vitaminë E, e cila promovon hydration lëkurës. Përveç kësaj, këto krema detyrimisht duhet të përmbajë Panthenol, e cila ndihmon prodhimin e kolagjenit dhe elastin. Gjithashtu kontribuon në sigurimin e fleksibilitetit dhe elasticitetin e acidit laktik.

Për të shmangur shfaqjen e shënon shtrirje në gjoksin e tij, pas të ushqyerit, çdo nënë duhet të aplikoni një krem ​​të veçantë. Nëse ai nuk sjell efektin e dëshiruar, ju duhet të aplikoni për beautician. Zakonisht përdoret për të hequr shënon shtrirje trajtime të tilla si Mezoterapia dhe efekt lazer.
Parandalimin e shënon shtrirje
Për zemrat gjithmonë ka pasur një pamje të mirë, çdo grua, veçanërisht, duhet të kujdeset për ushqimin e duhur. Është e rëndësishme që të përfshijë në ushqime dietë që inkorporon përmbajnë zink, silic, vitamina A, E dhe PP. Është gjithashtu e rëndësishme për të plotësuar mungesën e lëngjeve duke pirë të paktën 2 litra ujë në ditë.

Kështu, sot ka shumë mjete për të luftuar shënon shtrirje në gjoksin e tij. Megjithatë, asnjëri prej tyre nuk mund të privojë tërësisht gratë e kësaj "defekt". Aplikoni ajo vetëm duhet të konsultoheni me mammologist cila mund të jetë një zgjidhje të plotë të problemit. Plus, kujdesi i duhur i ushqyer me një dietë të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon gjasat e shënon shtrirje.