Pyavky në gjinekologji

Çfarë jo vetëm që do të grua për të përjetojnë gëzimin e amësisë. Kur të vënë diagnozën përfundimtare - varfëri, shumë i vendosur për ta përdorë hirudotherapy.
Trajtimi me Leeches daton që nga kohët e lashta, ka edhe një legjendë që bukuria njohur Kleopatra ishte në gjendje për të marrë shtatzënë pas aplikimit të Leeches mrekulli. Sekreti Leeches veprimit shërim në trup ishte i njohur në Romën e lashtë dhe në Evropë gjatë Rilindjes. Luftuar epidemi e famshme dhe rrodhe murtaja territoret sllave. Mbetet e paqartë se pse ky trajtim shumë efektive me shushunjat përvojë, zakonshëm jo vetëm në gjinekologji, u harrua, dhe vetëm dekadë të fundit, kthehet në shoqërinë tonë.


Si të dobishme Leeches në gjinekologji?Nëse paraardhësit tanë e dinin në lidhje me aftësinë e shërimit të trupit, duke u mbështetur vetëm në rezultatet, mjekësia moderne ka kërceu përpara - Hulumtimi provuar efektivitetin e përdorimit të Leeches në gjinekologji.
Thelbi i efikasitetit është injektuar në fshehtësi p'yavochnoho gjakut të njeriut, i cili përmban të gjitha elementet gjurmë të tabelës periodike dhe ofron një efekt të fuqishëm në trup. Gjegjësisht, stimulon sistemin imunitar, përmirëson microcirculation në indet, të shkatërrojë patogjene, dilates enët e gjakut dhe kështu me radhë. D.

Le të, atë që me të vërtetë trajtuar shushunjat në gjinekologjisë?
Para së gjithash, provoi përgjigje të mirë për trajtimin me shushunjat sëmundjeve gjinekologjike që lidhen me funksionin riprodhues. Diagnoza e infertilitetit, ndoshta i pari në listën e problemeve që janë zgjidhur me sukses duke përdorur hirudotherapy. Përdoreni këtë metodë si profilaksi për konceptimin shëndetshme dhe shtatzënia. Gjithashtu në mesin e sëmundjeve të cilat trajtimi medicinale rrodhe në gjinekologji përfshijnë:


 • cikli menstrual;

 • gjirit;

 • pezmatimi i organeve legenit;

 • Proceset commissural;

 • formimi beninje në uterusit;

 • Endometrioza;

 • erozioni i qafës së mitrës;

 • Sëmundjet e shkaktuara nga infeksioni fituar përmes kontaktit seksual (klamidia, herpesi gjenital dhe shumë të tjerë).


 • Kjo nuk është një listë të plotë të sëmundjeve për të cilat efektive hirudotherapy, për më tepër, mungesa e plotë e efekteve anësore.

  Ku dhe si për të vënë shushunjat në gjinekologjisë?

  Në pyetjen se ku për të vënë shushunjat në gjinekologjisë në spitalet moderne të dhënë një përgjigje definitive gjinekologu-girudoterapevt. Ky specializim në gjinekologji shfaq relativisht vonë, por mund të jetë shumë i dobishëm, pasi kjo është ekspert Skema dhe vendosjen pika shënojë individualisht Leeches. Me të vërtetë Hirudotherapy teknika të ndryshme.

  Varësisht nga natyra e sëmundjes, moshës dhe faktorëve të tjerë të vendosur sa shushunjat, dhe sa seanca duhet çdo pacient. Përveç kësaj, ka raste kur Leeches janë vnutryvahynalno dakord, të kryer këtë procedurë kërkon aftësi të veçanta.

  Leeches në gjinekologji - Kundërindikimet  Edhe pse rrodhe ka anti-inflamator, anti, antibacterial, thithjen dhe përmirëson veprimin e qarkullimit, mund të kundërindikuar në pacientët me sëmundje të caktuara, të tilla si:


 • leukimi;

 • hemofilia;

 • Formimi malinje.