Gunga mbi buzët gjenitale

Sëmundjet organet gjenitale, të cilat kanë tendencë për seks më të drejtë të avancuar, shumë. Manifestimet e tyre janë fytyra të ndryshme dhe shumë. Shumica e grave janë turp për të shkuar te mjeku për të zbuluar në disa shenja të sëmundjes, të tilla si gunga mbi buzët gjenitale. Duke e bërë një gabim të madh dhe rrezikimin e shëndetit të tyre dhe të dashurit.

Çfarë mund të tregojë praninë e flluska në gjirin seksual?Shkaqet e blisters mbi buzët e vogla dhe të mëdha gjenitale disa:

  • Herpes gjenital. Në këtë rast, një skuqje të lëkurës më tepër e dhimbshme në zonat e prekura shfaqen kruarje dhe djegie. Në buzët seksuale pamjen puçrra si pimples bardhë ose ngjyrë më transparente, të mbushura me lëng. Nëse ata krehër - flluska ia plas, korja e ndjekur është formuar. Manifestimi kryesor të përhapjes së herpesit gjithmonë merr simptomat më të rënda dhe ka një shumë të ngushtë pas rikthim më pak intensive. Sot, shëruar plotësisht nga sëmundja nuk mund të ekzistojë vetëm do të thotë për të lehtësuar dispozicion shpejtë të manifestimit të simptomave të virusit. Kur blisters mbi buzën e një infeksioni seksual shkakton skuqje herpes do të zotërojë me kalimin e kohës, edhe pa trajtim përdorimin e drogës antivirale, ju të përshpejtojë procesin.

  • Kur gunga të bardhë mbi buzët gjenitale në shikim të parë duket i holluar me ujë dhe transparente, por në fakt ajo është e dendur në strukturën e arsimit tip vuri, atëherë ka shumë të ngjarë që papillomavirus. Dalin si rezultat i infeksionit me virus njerëzor lyth, të cilat, si dhe herpes seksualisht të transmetueshme dhe praktikisht e pashërueshme.

  • Shkaku më banale dhe të pafajshëm e blisters gjenitale në buzë - kjo është një alergji.  • Gunga të shkaktuara nga një reaksion alergjik ose herpes mund të trajtohet në mënyrë të pavarur. Papilomat duhet të hiqen, si ata onkoopasnы. Nëse keni dyshim origjinën e nxituar, nuk e bëjmë vetë-diagnostifikimi - besojë këtë me mjekun çështje.