IPR - trajtim

Nëse zonja nuk është në humor, në të seksit të kundërt është gjithmonë shpjegimi polusnyshodytelnoe - PMS saj. Ndërkohë, premenstrual sindromi - një gjë serioze, e cila në disa raste kërkojnë trajtim. Vazhdon ICP në të gjitha simptoma të ndryshme dhe peshë, por një gjë është e qartë - një grua ky fenomen ka shumë shqetësim dhe shtyn për veprimet e nxituar - shumë krime janë kryer në periudhën premenstrual. Pra, nuk mendoj se rreth asaj se si të përballen me PMS, kruarje kokat e tyre, vetëm ata që nuk bëjnë asgjë. Gratë simptomat e të cilëve janë më të theksuara, me të vërtetë nevojë për ndihmë dhe ajo do të jetë më mirë për të parë një specialist, ai ishte në gjendje për të gjetur mjekim e duhur për të trajtuar PMS. Dhe për të lehtësuar simptomat e sindromi premenstrual duhet të respektojë udhëzimet e mëposhtme.

Përballja me PMS?


Si për të trajtuar PMS mund të them një mjek për shkak se ajo do të bëjë konkluzione në bazë të të dhënave individuale, por nëse udhëtime mjekëve dhe shqyrtimit të kujdesshëm deri në kohë jo të zgjedhur, ju mund të përpiquni për të lehtësuar jetën tuaj gjatë kësaj periudhe duke përdorur qetësues, ju lutem dhe anti-drogë ankthi. Gjithashtu është e nevojshme për të ndjekur një dietë e ulët në kripë për të mbrojtur veten nga mbajtjen e ujit në trup, dhe si rezultat, paraqitja e edemë. Uji në këtë periudhë, trupi ka nevojë për rreth 15 litra në ditë dëshirueshme gjatë. Gjithashtu kundërindikuar përdorimin e kafesë, çajit ose kur, si kafeina në këto pije rrit nervozizëm dhe prish gjumin. Më mirë me PMS zëvendësuar këto pije TEAS bimor dhe ujë të thjeshtë. Sa për ushqim, të drejtën për të qenë në PMS hani ushqime që përmbajnë kalcium (qumësht), kalium (patate në lëkurat e tyre, banane, kajsi), magnez (spinaq, perimet jeshile, sallatë), vitaminë B6 (bishtajore) dhe vitaminës E (drithëra, zarzavate vaj vegjetal). Ju gjithashtu mund të marrë komplekset vitaminë-minerale që përmbajnë këto substanca.

Mjete PMS Trajtimi popullore


Megjithë zhvillimin e teknologjisë moderne për të gjetur shërim për PMS, i cili do të zgjidhë të gjitha problemet e deritanishme dështuar. Asnjë produkt i tillë dhe në mjekësinë tradicionale, por disa TEAS të lehtësuar gjendjen e dhimbshme në simptomat premenstrual, dhe në kombinim me dietë të japë rezultate të mira.

  • Supë urtë rekomandoj duke marrë si një mjet për të forcuar sistemin nervor. Ajo është përdorur edhe në varfëri dhe menopauza. Por kjo nuk mund të marrë më shumë se 3 muaj rresht dhe nuk duhet të kalojë dozen. Shkalla Daily pranim - 2 gota. Për të përgatitur supë 2 lugë. lugë e barit të thatë për të pour 2 gota ujë të valë dhe le të qëndrojë. Ju nuk mund të marrë këtë supë gjatë shtatzënisë dhe nefrit akute.


  • Supë Melissa të ndihmojë në lehtësimin e dhimbjeve dhe për të zvogëluar nervozizëm. Ju duhet 2 lugë bar të thatë derdh filxhan Balsam ujë të vluar dhe të lënë për disa orë.

  • Efekti më i madh është dhënë kombinim Melissa me të bimëve të tjera. Për shembull, këtu është një përmbledhje e - 30 gram ca balsam, oe limon, 10 gram lule White Jasmine, 20 gram dhe 20 gram Valerian kamomil. Të gjithë komponentët duhet të përzierje dhe derdh një gotë me ujë të valë. Zierje krijoj jepni 10 minuta nën kapak të mbyllur. Ajo duhet të marrë të paktën 3 herë në ditë.

  • Gjithashtu zierje shumë e mirë pritjen e lë Gentian dhe verdhë prej akacieje. Ne kemi nevojë për të marrë 20 gram të çdo bimore dhe derdh një gotë me ujë të valë. Zierje duhet të insistojnë 10-15 minuta. Çaj rezultuar për të pirë javë para menstruacioneve në mëngjes, drekë dhe në mbrëmje.

  • Hiq vullnetin dhimbje zierje e jasemini dhe yarrow. 30 gram jasemini dhe 40 gram yarrow derdh një gotë me ujë të vluar dhe të lënë për 15 minuta. Pini një gotë me lëng mishi duhet të jetë tri herë në ditë, një javë para menstruacioneve.