Oman - pronat e shërimit në gjinekologji

Oman - një bimë shumëvjeçare me lule e bukur artë-verdhë. Ajo rritet pothuajse kudo në Evropë dhe Azi. Dhe healers lashtë e dinte nga pronat e saj medicinale. Përbërja lejon bimore për të trajtuar shumë sëmundje. Dhe pronat më të zbatueshme terapeutike mashtruese në gjinekologji.

Në çfarë sëmundje ndihmon bimore?


  • Shumë probleme gjinekologjike janë zgjidhur me ndihmën e supë. Kjo është veçanërisht e dobishme për parregullsi menstruale. Për qasje mashtrim mujore rrënjë grimcuar mirë dhe të zier për 20 minuta në një banjë me ujë. Një gotë me ujë, të marrë një lugë gjelle pluhur, dhe pas valë të holluar me ujë të ngrohtë. Pini atë në një filxhan çerek disa herë në ditë, por jo më shumë se 2 javë.

  • Zierje shumë i dobishëm ose infuzion ngatërruar me varfëri. Pi ajo duhet të jetë një sips disa para çdo vakt. Oman ndihmon lidhjen e embrionit në murin e mitrës dhe, përveç kësaj, një efekt pozitiv në aktivitetin e spermës, kështu që pini atë jo vetëm gratë.

  • Leh zierje është përdorur në mashtruese menstruacioneve dhimbshme, inflamacion të mitrës dhe mosveprim.

  • Shumë efektive kjo fabrikë në çdo sëmundjet e lëkurës, kështu që është përdorur me sukses për vaginitis, iritim dhe kruarje.  • Përdoret rrallë gjatë gabime shtatzënisë. Ne duhet të përdorin atë me kujdes, nën mbikëqyrje mjekësore, për shkak se ajo mund të shkaktojë gjakderdhje. Infuzion të kësaj bime me mjaltë është përdorur si një tonik për parandalimin e lindjes parakohe.

    Kjo bimë, i njohur me shprehjen "nëntë forcave" të mund të ju ndihmojë për shumë çështje. Por ne duhet të dimë edhe vetitë terapeutike dhe contraindications mashtruese. Pas të gjitha, ajo nuk mund të merret për sëmundjet kardiovaskulare, gastrit, dhe nuk është e rekomanduar gjatë shtatzënisë. A nuk e tejkalon dozen tregohet dhe të ndjekin mjekun.