Malavi në gjinekologji

Malawi - një mjet i përbërësve natyrore që ka veprim anti-inflamator, antiseptik dhe analgjezike. Drogës përbëhet nga komplekset aktive të bakrit dhe argjendi, acide organike, mumje, mishrat, resins, kedri, buds thupër dhe pisha, lisi leh, uji nga disa burime.
Produkt
Malavi prodhuar në shishe të errët qelqi, dozimit 30 ml dhe 50 ml, të paketuara në kuti bashkangjitur udhëzim. Pasta bazuar gjithashtu drogës krijuar, shampoos, joints krem ​​dhe enët e gjakut të këmbëve, do të thotë për higjienën intime, linjë e fëmijëve, një krem-xhel për përdorim të jashtëm.

Indikacionet familje:

 • inflamacion akut;

 • dëmtimi;

 • abrasions;

 • sprains;

 • thyerje;

 • kafshimet e insekteve;

 • sëmundjet gjinekologjike;

 • djegiet dhe ngrirja;

 • cystitis;

 • fytyre;

 • kërpudhat;

 • sëmundjes periodontale;

 • stomatit;

 • semundjet neurologjike.


 • Metodat e aplikimit në gjinekologjisë familje:

 • dush me një zgjidhje (15 pika familjes në 200 ml ujë);

 • malavytom ujitjes (1 lugë gjelle në 200 ml ujë);

 • bërë nga shtupë garzë të lagur zgjidhje të mirë (20 pika në 200 ml ujë) është futur në kupën pasmë vaginale për 2-4 orë, ju mund të përdorni një krem-xhel Malavi.


 • Zgjidhja holluar ruan vetitë e saj gjatë ditës.
  Para përdorimit, shishkë duhet të jetë tronditur mirë.

  Malavi krem-xhel dhe xhel për higjienën intime


  Shumica krem-xhel Malavi përdoret në gjinekologji në mëllenjë, erozionit qafës së mitrës, klamidia dhe të tjerët. Kërkesa dhe Malavi edhe xhel efektive për higjienën intime. Në sajë të përbërjes multi-vegjetal-mineral, xhel ka anti-inflamator, antivirale, efekt antibakteriale. Malawi gel mund të përdoret për parandalimin e sëmundjeve të ndryshme të sistemit riprodhues.

  Malavi në maja


  Ju duhet të bëni një zgjidhje me familjen (10 Familja ml deri në 200 ml ujë). Zgjidhja e përgatitur të bëjë douching, dhe duke përdorur tampona me malavytom (shtupë lagur në zgjidhjen dhe vënë në vaginë për 2-5 orë). Trajtimi i mëllenjë malavytom duhet të emërojë një mjek. Trajtimi i plotë përfshin trajtime 5-10.

  Malavi e erozionit qafës së mitrës


  Medikament duhet të përdoret në formë të lëngshme dhe në formën e një kremi. Ju duhet së pari të larë organet gjenitale përgatitur zgjidhje, dhe pastaj të vënë krem, lyej muret vaginale, ose përdorni një tampon me malavytom dhe të lënë atë në vaginë për 8-12 orë, mundësisht brenda natës. Trajtimi i erozionit qafës së mitrës duhet të emërojë një mjek.

  Kundërindikimet për përdorimin e Familja


  Intolerancës individuale nga komponentët e (disa raste). Shmangni kontaktin me sytë nga përmbajtje të acidit.
  Malavi gjatë shtatzënisë dhe laktacionit sigurt.
  Malavi në gjinekologji nuk është vendi i fundit, si ajo ndihmon me herpes gjenital, mëllenjë, klamidia, erozioni i qafës së mitrës, endoservicitis, lobi, uareplazmoze gjithashtu efektive në mastitit, kërcënim abortit dhe nëse nipples plasaritur. Përdorni gjatë lindjes, abortit dhe futja intrauterine kontraceptive. Ju mund të shkoni në ndonjë vend mjekësor ose forum, dhe i kënaqur që shumica e grave lënë vetëm komente pozitive, duke e quajtur të produktit medicinal "kurë" të gjitha sëmundjet. Në të vërtetë, në sajë të përbërësve të veçantë Malavi Mund të përdoret në pothuajse të gjitha fushat e praktikës mjekësore.