Trajtimin e fibroids herbs

Besohet se ilaçi bimor është i paefektshëm dhe nuk mund të shihet si një mënyrë e vërtetë për t'u marrë me këtë sëmundje. Në fakt, me qasje të drejtë dhe të duhur bimor skemës me miomes mitrës është realist mund të eleminuar një numër të tumoreve beninje. Herbs kundër fibroids mund dhe duhet të zbatohet, por vetëm në fazën fillestare të sëmundjes dhe nën mbikëqyrjen e një specialisti.

Herbs me miomes mitrës


Shpesh me diagnozë të tillë në gratë vërejtur periudha të rënda. Në raste të tilla është reale mund të ndihmojë fibroids mitrës trajtojnë bimëve, ekstrakte piper ujë, acaroj, leh kulpër apo çantë bariut. Sigurisht, krejtësisht të shpërndarë njësive myomnыe në një trajtim të tillë nuk do, por disa lloj simptome gjakderdhje zhduken.

Në mesin e bimëve anticancer me mitrës përdorni në vijim:

  • Mund të përdoret në të mitrës këtu është një koleksion bari: përzierje tre 3 pjesë gjethet e zezë arre, 2 pjesë Verbena barishte, 1 pjesë elderberry zezë Blossom 4 e bagëtisë, 6 pjesë goldenrod, bukuroshe lë 6 copa jamball dhe 4 (edukoj ujë të vluar 1 Art. l. kjo përzierje dhe një tendosje orë, të marrë në mes të ngrënies filxhan tretë).

  • Ndihmon mbledhjen tjetër barishte me miomes mitrës: Mix rrënjë sanëz, gjethe luleshtrydhe, rrënjët spirale, acaroj, Wort Shën Gjonit, lule kamomil dhe cornflowers, celandine, Leonurus (çdo përbërës të marrë 100 gram përzierje pluhur në dy shekujt e vlimit të ujit, insistojnë 2 tbsp. . L pas 2 orësh ju mund të marrë një gjysmë gotë para ushqimit, natyrisht zgjat 4 javë).

  • Mbledhja e tretë barishte e fibroids është 1 cent. l. Stakit officinalis, fletë butë, acaroj dhe 1 ch. L. gjethe urtë, lule të zeza moshuar, yarrow, të gjitha derdh një litër ujë të vluar, një orë e gjysmë për të marrë 2/3 filxhan tri herë në ditë para se të shkojnë për të fjetur, ushqim, dhe një ditë më vonë këtë spryntsuemsya infuzion.  • Trajtimi i fibroids mitrës bimëve: Trajtimi


    Sistem i shkëlqyer ndihmon trajtimin e bimëve fijor për udhëtimin tuaj. Çfarë duhet të pini me bar mitrës për një kurs të trajtimit: Chaga, pastaj rrënja celandine bari mashtruese, rrënjë comfrey, manaferrat e kuqe e malit hirit. Sekuenca e fibroids Pranimi bimëve nuk mund të ndryshohet.

    Tani e konsiderojnë fibroids trajtim regjim herbs. Më parë të gjitha grimcuar në një mulli mishit dhe pastaj në një mulli kafeje. Çdo përbërës i kemi vënë në një bankë të veçantë dhe të numëruara. Për fibroids mitrës bimor të kthehet të gjitha komponentët për 1 h. L., llokoçis Para në ujë.
    Herbs me miomes mitrës në mënyrë që të marrë një javë, pastaj të bëjë një pushim për dy, dhe pastaj të përsëritur. Të jetë i sigurt për të mbajtur një rend të rreptë. Nëse tri ditë do të fillojë të përzier ose të vjella, të ndërpresë sigurisht një ditë dhe pastaj të vazhdojë.