Trajtimi adnexitis në shtëpi

Adnexitises - është inflamacion i mitrës të shkaktuara nga mikrobet e ndryshme të tilla si Stafilokoket, gonococci dhe të tjerët. Seksi, infeksion gjatë punës dhe të ndotjes përmes gjakut - që goditi rrugët e patogjen në trup. Lodhje të përgjithshme, dështimi i rregullave themelore të higjienës dhe hipotermi ndihmojë të sëmundjes për të zhvilluar dhe të progresit. Vezoret do të jetë "sulmuar" patogjene që do të acarohet. Nëse ju nuk filloni trajtim efektiv adnexitis kohë, procesi purulent mund të shkojnë në tubat fallopiane, dhe më shumë - në zgavrën e barkut.

Trajtimi Folk adnexitis


Trajtim të drogës adnexitis më të mirë për të filluar në një spital nën mbikëqyrjen e një specialisti. Por droga për të trajtuar adnexitis mund të gjenden në kabinetin e mjekësisë në shtëpi. Ndërtesat adnexitis mund të trajtohen lëngje, vajguri dhe ozokerit, baltë, produktet e bletëve dhe ilaç bimor, kombinuar trajtim adnexitis në shtëpi me gjinekologun përshkruara ilaçe.
Për të trajtuar adnexitis herbs përdorur bimët si patë Bloodroot, ëmbël tërfili drogës, centaury zakonshëm, nënës dhe njerkës. Këto bimë, të dyja në mënyrë të pavarur dhe si një asamble përdoret për përdorim të brendshëm dhe për ujitje.

Lëng patate tregohet gjithashtu për trajtimin e kësaj sëmundje. Çdo ditë nga qershor-shkurt është e rekomanduar për të pirë në një bosh lëng stomakut 1/3 filxhan patate të freskëta. Amidoni të përfshira në këtë pije do të ndihmojë për të përballuar edhe me një formë kronike të sëmundjes.
Nga adnexitis trajtimit kombëtar përfshijnë infusions dush të bimëve të ndryshme. Shumë efektive për këto qëllime dëllinjë.
Në përfundim, duhet theksuar se dyshohet ju e keni këtë sëmundje, ju së pari duhet të konsultoheni me një mjek, dhe në çdo rast jo për të vetë-mjekoj. Specialisti do t'ju ndihmojë të përcaktojë trajtimin më efektiv, që do të thotë që ju mund të shtoni recetave të mjekësisë tradicionale.