Gratë Kondyllomы - trajtim

Kur në bigëzim ose në organet gjenitale të jashtme në gra të paturit e lythat gjenitale, trajtim në masë të madhe varet nga dëshirore virusit dhe tokës dëmit. Ka dy mënyra se si ju mund të shpëtoj nga lythat: mjekim në klinikë ose shtëpi trajtim.

Trajtimi i lythat në shtëpi


Vetëm theksohet se metodat tradicionale për të trajtuar lythat nuk rekomandohet, pasi efikasiteti i këtij trajtimi është ende e diskutueshme, por përdorin tinctures ndryshme ose poultices mund të përkeqësojnë situatën. Konsideroni disa receta popullore për trajtim kondylomatoza.


 • Kalanchoe lë për të hequr lythat në shtëpi. Për recetë ju duhet të merrni tul Kalanchoe lë pendor dhe pure ato në pulpë qëndrueshmëri. Pastaj kjo peshë vënë në zonën e prekur dhe të rregulluar suva. Compress tilla Holding për rreth 6 orë, dhe pastaj të hequr patch dhe vënë fonde të freskëta.

 • Një tjetër trajtim për lythat në gratë përfshin përdorimin e lëng patate. Ajo duhet të marrë një gotë dy herë në ditë. Për 40 minuta para mëngjes dhe darkë duhet të pini lëng. Për të pirë është më e mirë për të përdorur patate të kuqe. Kursi i trajtimit për dy muaj.

 • Trajtimi i lythat në shtëpi është kryer duke përdorur celandine. Aplikoni korrigjuar tri herë në ditë si vijon: disa hapa në intervale prej tre minuta celandine zbatohen në zonën e prekur. Gjatë kësaj kohe lëng të duhet kohë për të absorbuar në lëkurë.


 • Trajtimet aktuale për lythat


  Klinika ofron disa mënyra se si për të trajtuar lythat. Para së gjithash, zgjedhja e opsionit të trajtimit varet nga karakteri e sëmundjes, trajnimin e mjekëve dhe varg të çmimeve që mund të përballojë për të pacientit.

  Quite përdorur gjerësisht metodën e djegies lythat me nitrogjen të lëngët. Një sasi e vogël aplikuar për pikë rrugën për një vend të humbjes dhe të ngrijë atë. Si rezultat i ardhjes shkatërrimin përmbajtjen e proteinave të arsimit. Pas një kohe lythat vetë zhduket dhe mbetet një plagë e vogël. Pas disa javësh, ajo do të shërohet dhe të ndjekur pothuajse të padukshme. Kjo metodë është e lirë, por ajo duhet vetëm të kryejë specialist me përvojë.
  Trajtim efektiv lythat kryer duke përdorur drogë recetë. Ato përmbajnë përqendruar acid dhe pas aplikimit të parë në vend plagë pak puçërr me qelb. Ajo do të zhduket vetë brenda disa ditësh. Kjo metodë është më e shtrenjtë. Por ai është i sigurt dhe i përshtatshëm për t'u përdorur.

  Radio heqjen vala e lythat është gjithashtu e përdorur gjerësisht në mjekësinë moderne. Temperaturat e larta rrezatimi i lartë në gjendje për të hequr në mënyrë efektive lythat. Gjithashtu provoi të përkryer elektronizh. Ky opsion trajtim lythat ne gratë duhet të kryhet vetëm nën anestezi lokale. Në shumicën e rasteve, pas një procedure të tillë, pacientët në një javë u kthye në jetën seksuale.
  Ju mund të jepet trajtim lazer terapi. Në këtë rast, zona e lezioneve ndikojnë rreze e rrezeve lazer. Lythat pëlhurë thjesht avulluar dhe në vend të saj është kore e thatë. Ashtu si në rastin e thikë elektrike, një javë mund të rivendosur jetën seksuale.

  Për trajtimin në shtëpi specialist mund të përshkruajnë krem ​​për lythat. Ajo duhet të zbatohet direkt në vendin e shkatërrimit. Në kompleks imunitar korrigjimin terapi është përshkruar. Hiq manifestimet e jashtme e virusit nuk do të kuqe, por ndihmojnë trupin të trajtojë atë dhe për të parandaluar rikthim më e komplikuar.