Mjete popullore Trajtimi - amenorrhea

Quajtur amenorrhea mungesë të plotë të menstruacioneve apo rrjedhës së parregullt. Në mënyrë tipike, mjekët përdorin hormonet për të trajtuar këtë sëmundje, por ky trajtim ka disa efekte anësore. Droga hormonale shpesh çon për të fituar peshë të konsiderueshme, dhe kjo është një makth i vërtetë për gratë.
Për fat të mirë, mjekësia popullore është i njohur për të kuruar shumë mënyra amenorrhea me mjekësi bimor. Më poshtë janë receta që mund të jenë të dobishme për ju.

Trajtimet NjerëzMjekimi me majdanoz • Merrni tri lugë majdanoz

 • vendin e materialeve në një termos

 • plotësoni atë me 0.7 litra ujë të vluar

 • pastaj të mbyllë termos dhe të lënë të mbush ilaçe brenda 12 orëve

 • ne fund te produktit medicinal afatgjatë duhet thahet

 • Aktualisht pjesë presë infuzion e 100 ml katër herë në ditë për 30 minuta para ngrënies

 • pritja duhet të kryhet për tre javë, pastaj të marrë një pushim javor dhe pastaj të përsëritur trajtim


 • Trajtimi me pranga konvencionale • fshij parë në rende vogël rrënjë pranga normale

 • pastaj të marrë dy lugë dhe derdh rezulton në masë të një litër ujë të vluar

 • presin për rreth dy orë deri nastoyitsya mjete, pastaj e vënë atë në një zjarr të ngadalshëm dhe kuzhinier orë rreth një e treta

 • pastaj supë duhet të thahet


 • Produkti që rezulton është përdorur për larje si më poshtë:

 • Plotësoni dush me temperaturën e ujit prej rreth 37 gradë

 • gati për të pour zierje ujit

 • pastaj zhyt veten në dush për 15-20 minuta

 • një procedurë duhet të jetë e gjumit për dy javë, atëherë ju duhet të marrë një pushim për një javë dhe të vazhdojë duke marrë banjot terapeutike përsëri brenda dy javësh


 • Trajtim duke përdorur letër e hollë • pastruar hulls e dy kg qepë

 • Kjo lëvore është e nevojshme për përgatitjen e një ilaçi kundër amenorrhea

 • para pour tre litra ujë të vluar

 • Masë që rezulton është vënë pastaj në një zjarr të vogël dhe kuzhinier deri derisa uji do të kthehet në një ngjyrë të errët nga lëvore

 • pastaj tendosje supë pasi ajo ka ftohur poshtë, atëherë ajo mund të konsiderohet i gatshëm

 • ushqime të gatshme mjetet duhet të pini 100 ml 30 minuta para një vakt dy herë në ditë


 • Mjekimi me limon • shkoni në një mulli mishit një limoni të mëdha me lëkurë

 • pastaj në masë rezulton shtoni sheqer

 • Sheqeri është i nevojshëm në mënyrë që të këtë masë ishte ushqimor, kështu që shtoni në shije

 • Pini këtë lugë ëmbëlsirë përzierje tre herë në ditë

 • Rastësisht, ju mund të zëvendësojnë portokalli limoni - merrni shumë tastier


 • Trajtimi me rrënjë Mallow dhe qepë • hekura një djathë dhe qepë rrënjë mallow se si mund të vogla

 • pastaj përzierje 8 lugë qepë me një rrënjë Mallow në masë dhe të mbushur përzierje në dy litra ujë të vluar

 • pastaj vendin e drogës në një zjarr të vogël dhe të gatuaj atë për 25 minuta

 • Pas kësaj, të drogës duhet të shtoni 10 gram karafil terren dhe 5 gram pluhur amonit dhe kuzhinier për rreth pesë minuta

 • atëherë do të thotë duhet të thahet

 • ajo duhet të pijshëm në pjesë të 50 ml për tri ditë para paraqitjes mujore të parashikueshme


 • Mjekimi me hudhër • copëtuar pluhur tharë hudhër për konsistencën

 • pastaj shtoni rezulton pluhur në masë kakao në pjesë të vogla deri atëherë, deri sa ajo merr konsistencën e balta

 • nga topat duke rezultuar vыlepyte substancë të vogla

 • Këto topa duhet të hyjë në vaginë

 • Rastësisht, gjalpë kakao në këtë recetë ju mund të zëvendësojnë mjaltë ose ujë


 • Mjekimi me lëpjetë • një lugë gjelle lëpjetë duhet të kridhem në një termos dhe derdh një gotë me ujë të valë

 • Pasi të keni nënshkruar termos dhe prisni dy orë deri në nastoyitsya drogës

 • ndjekur nga tendosje e tij

 • gati për të ngrënë ushqim të thotë dy lugë tri herë në ditë

 • në peshë mund të shtoni një sasi të caktuar të mjaltit


 • Trajtim duke përdorur dëllinjë shishkoyagod dhe degët e saj • për prodhimin e një medikamenti të duhet shishkoyagod lugë dëllinje dhe një lugë e grimcuar degëve të kësaj bime

 • Kjo lëndë e parë duhet të derdh një litër ujë të vluar, pastaj të vënë në një zjarr të vogël dhe të gatuaj për pesë minuta

 • atëherë supë është gati për t'u përdorur

 • ajo duhet të jetë i dehur në pjesë të vogla gjatë gjithë ditës

 • por në qoftë se keni ndonjë problem me veshkat - kjo do të thotë që ju nuk mund të shërohet


 • Trajtimi me jeshile Ruth • vlim 150 ml të ujit

 • pastaj të bëjë një zjarr minimale dhe hedhin në ujë 4 gram letra vogël gjethe copëtuar e rue

 • Ruth gatuaj në të njëjtën ngrohjes ulët për 15 minuta

 • pastaj supë duhet të thahet

 • Kjo zierje duhet të pini një mëngjes të plotë me stomak bosh, dhe pastaj nuk hani asgjë për pesë orë

 • Ju mund të përdorni këtë drogë vetëm një herë, sepse bimë është helmuese Ruta

 • Veç kësaj, në çdo rast nuk rritet pjesë rue gjatë prodhimin e nje medikamenti