Display #
Title Author Hits
3 muaj nuk mujore admin 348
Ablacioni endometrial admin 389
Adnexitis kronike - simptomat dhe trajtimi admin 385
Adnexitis Left-side admin 420
Adnexitis njëanshëm admin 373
Adnexitises - antibiotikët admin 349
Adnexitises - Simptomet, trajtim admin 346
Adnexitises - trajtim admin 363
Algodysmenorrhea - ajo admin 384
Algomenorrhea fillore dhe sidomos trajtimi i saj admin 333
Amenorrhea - trajtim admin 347
Androgens në gratë - Trajtimi admin 314
Anehohenne formimi në gji admin 371
Anurii - ajo admin 691
Arsyet dhe problemet e gjinekologjisë fëmijëve admin 392
Arsyet për sëmundjet e grave admin 333
Atresia qafës admin 317
Çarje në buzët gjenitale admin 339
Cervicitin - Shkaqet admin 336
Cervicitin - trajtim admin 291
Cervicitin - Trajtimi i mjeteve juridike popullore admin 316
Cervicitin kronike admin 322
Chafing nën gjinjtë - trajtim admin 306
Citologjia në gjinekologji admin 303
Colposcopy Extended admin 300
Cove PA dhe Shtatzënia admin 331
Cysts Endocervical admin 299
Daisy në gjinekologji admin 332
Douching me erozionit kamomil admin 303
Douching sode për konceptim admin 327
Douching vaginë admin 307
Droga Antimicrobial në Gjinekologji admin 310
Droga Eubiotics në Gjinekologji admin 331
Droga moderne të kontracepsionit brez i sigurt i ri admin 296
Dysbiosis vaginë - trajtim admin 322
E. coli në vaginë admin 1358
Ekzaminim vaginal admin 394
Endocervicitis kronike admin 290
Ënjtje e labia admin 459
False reagim pozitiv Wassermann admin 309
Fibroadenoma e gjirit - Trajtimi admin 577
Fibroadenomatoz kanceri i gjirit - trajtim admin 313
Fizioterapia në gjinekologji admin 340
Gidrosalpinks - trajtim admin 314
Grass celandine - përdorimi në gjinekologji admin 313
Gratë Cystocele admin 400
Gratë Kondyllomы - trajtim admin 308
Gratë nokturia - trajtim admin 322
Gratë Trajtimi ureaplasmas Si për të trajtuar admin 351
Gratë Ureplazma - shkaqet admin 384
Gunga mbi buzët gjenitale admin 318
Gunga për të dalë admin 341
Hematometra pas medaborta - trajtim admin 309
Heqje e murit vaginal të përparmë admin 375
Hysteroscopy zyra admin 305
Infeksion Pishtari admin 306
Infeksion Staph në gjinekologji - trajtim admin 356
Infeksionet e fshehur në gratë admin 337
Infeksionet pishtari - Transkript admin 289
Inflamacion i shtojca - Shkaqet admin 296
Inflamacion i shtojca - trajtim admin 305
Inflamacion i vaginës admin 353
Inflamacion Labia admin 371
Inflamacioni i qafës së mitrës admin 409
IPR - trajtim admin 316
Iritim në buzët gjenitale admin 716
Kanali i qafës së mitrës admin 473
Kimik nipples admin 324
Kontesteve - shërimin pronat në gjinekologji admin 275
Kraurosis vulvë admin 308
Labia fryrë admin 349
Lëngu në mitrës - e cila është admin 283
Lëngu nga vagina admin 2985
Limfogranullomën veneriane admin 328
Lingerie pas mastectomy admin 324
Lyth në dalë admin 420
Lyth në vend intim admin 338
Lythat Flat admin 333
Madhësia gjëndër cikël me ditë admin 408
Malavi në gjinekologji admin 293
Mangësitë dhe parandalimi i tyre admin 303
Mbështjelljes në legen admin 263
Mbështjelljes në mitër admin 273
Mbjellja e kanalit të qafës së mitrës admin 316
Menopauza - ajo admin 378
Menopauza e hershme - Shkaqet admin 400
Metritis kronike admin 270
Metrorrhagia - Shkaqet admin 492
Mifepristone - analoge admin 426
Mjedisi acid i vaginës admin 358
Mjete popullore Trajtimi - amenorrhea admin 323
Mosveprimi i vaginës admin 287
Mukusit nga vagina admin 500
Mycoplasma henytalyum - ajo admin 350
Myomectomy Konservatore admin 293
Ndjesi shpimi gjilpërash në mitër admin 468
Nënshkruajnë vaginë admin 340
Oman - pronat e shërimit në gjinekologji admin 328
Oophoritis kronike admin 262
Osteoporozën shpinë admin 325
Outgrowths vaginë admin 329
Papilomat mbi buzët gjenitale admin 401
Parandalimi i sëmundjeve seksualisht të transmetueshme admin 336
Patologji endometrial admin 345
PCR Diagnoza e infeksioneve - transkripti admin 319
PCR Gjinekologji - ajo admin 303
PCR për klamidia admin 356
Pelvioperitonit në gjinekologji admin 301
Përdorimi kamomil në gjinekologji admin 345
Përgatitjet e estrogjenit admin 325
Pieloektaziya veshkave admin 317
Pimples mbi buzët gjenitale admin 307
Plagë në buzë gjenitale admin 356
Polip placentar pas medaborta admin 317
Polip qafës admin 344
Polipoza endometrial admin 343
Polyuria - Shkaqet admin 441
Pradzhysan dhe Utrozhestan - ndryshimi admin 300
Primenopauzal - ajo admin 291
Progesterone në ushqim admin 982
Puçrrat në të dalë admin 313
Pyavky në gjinekologji admin 271
Qafës polip - shkaqet admin 350
Qafës polip - trajtim admin 265
Qafës zgjeruar admin 356
Qirinj analgesics në gjinekologji admin 272
Qirinj Syntomytsynovыe në gjinekologji admin 279
RDV në gjinekologji admin 283
Rehabilitimit në gjinekologji admin 292
Rektovahynalnыy gyp admin 286
Remens - analoge admin 284
Rritja e aciditetit të vaginës admin 521
Rritja Hormoni - trajtim admin 351
Ruaj Bukuri përmes Mezoterapia admin 308
Salpingjitit - trajtim admin 287
Salpingooophoritis - trajtim admin 261
Sëmundje inflamatore e pelvikut admin 654
Sëmundjet e vaginës admin 410
Sëmundjeve ngjitëse seksuale në gratë admin 354
Serozometra - ajo admin 294
Shënon shtrirje në zemrat admin 286
Shkelja e microflora e vaginës admin 296
Simptomat dhe mjete popullore Trajtimi adnexitis admin 386
Simptomat dhe trajtimi metroendometritis admin 324
Sindromi aborti Post admin 329
Sindromi i hyperandrogenism në gratë admin 293
Sindromi ovulatory admin 318
Sindromi Stein-Leventhal admin 274
SMC në gjinekologji admin 354
STOP-mitrës fibroids gjitha TRAJTIMIT TË SAJ DHE METODAT admin 353
Stresi mosmbajtjeje urinar admin 279
Suposte anti-inflamator vaginale admin 365
Tamponin me dimeksid në gjinekologji admin 297
Terapi magnetike në gjinekologji admin 345
Terapi Photodynamic në gjinekologji admin 273
Test Zimnitskiy admin 314
Thatësi vaginale admin 373
Thermography admin 299
Thiosulfate natriumi në gjinekologji admin 278
Trachomatis Chlamydia në gratë admin 309
Trajtim lymphostasis duart pas mastectomy admin 303
Trajtimi adnexitis - droga admin 296
Trajtimi adnexitis në shtëpi admin 308
Trajtimi andeksyt kronike admin 269
Trajtimi i cervicitin kronike admin 307
Trajtimi i hyperplasia endometrial pas scraping admin 302
Trajtimi i infertilitetit admin 309
Trajtimi i mbështjelljes në gjinekologji admin 300
Trajtimi i osteoporozës në gratë admin 274
Trajtimi i salpingo kronike admin 368
Trajtimi i trichomoniasis në gratë admin 396
Trajtimi i urethritis grave - droga admin 278
Trajtimin e fibroids herbs admin 326
Trajtimin e inflamacionit të traktit urinar admin 330
Traktit urinar Infeksioni - Mjekimi admin 621
Transpozimi i uretrës admin 294
Trashësia e endometrium në ditë të ciklit admin 1079
Treponema pallidum - ajo admin 316
Trichomoniasis - trajtim admin 274
Ureaplasma parvum - trajtim admin 315
Urethral ngushtim admin 446
Uretrës në gratë admin 309
Uretriti në gratë - Trajtimi admin 268
Vaginë rehabilitimit admin 269
Vaginitis atrofik admin 312
Vazhdimësia gjëndër admin 330
Virus njerëzor lyth në gratë admin 309
Vlera e LH dhe FSH - standarde admin 612
Vula cik mbi seksin admin 264