Si të Hormoni në gratë më të ulët

Përqendrimet e larta të Hormoni lejueshme në gratë gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji. Luhatje të vogla në nivelin e saj gjatë ciklit në mungesë të çrregullimeve shëndetësore - kjo është gjithashtu normal. Por, me një rritje të fortë të Hormoni dhe shfaqjes hyperprolactinemia e simptomave kanë nevojë për trajtim.
Kjo gjendje mund të shkaktojë devijime serioze në shëndet dhe do të shërbejë si një sinjal shfaqjen e tumoreve hipofizë. Prandaj, ju duhet të vizitoni një gjinekolog ose endokrinolog dhe një test të gjakut. Bazuar në ekzaminimin, mjeku do të rekomandojë se si për të reduktuar Hormoni. Shumica e përshkruesit që përmbajnë alkaloide ergot dhe droga të tjera hormonal.


Por shumë gra pyetja është se si për të ulur Hormoni pa pilula, si shumica hormonet shkaktojnë vjellje, diarre dhe simptoma të tjera të pakëndshme. Këto barna pini 1-2 herë në javë, në mënyrë për të rritur efektin mund të plotësojë të drogës pa trajtimin e mjeteve.

Si për të ulur mjetet juridike popullore Hormoni?


Ndiqni këto rregulla:


  • angazhohen në sport, të bëjë joga dhe masazh, më shumë shëtitje në ajër të pastër;

  • hani një balancuar, duke eliminuar nga ushqimet tuaja dietë me preservatives, shije, kafe dhe çaj;

  • Nuk lejojnë mangësi të vitaminave dhe mineraleve, sidomos kalcium, hekur dhe jod;

  • Pini të paktën dy litra ujë të pastër në ditë;

  • edhe mjaft gjumë, dhe më e rëndësishmja - koha për të shkuar për natën  • Ky hormon quhet hormon stresi, kështu që mos u bëni merak për mënyrën se si për të reduktuar Hormoni. Gjëja kryesore - për të qetësuar dhe të mos shqetësohen. Dhe këtu për t'ju ndihmuar të vijnë në mjetet juridike popullore. Rregullisht pini decoctions e sanëz, ca balsam, oe limon, Motherwort, elderberry, murriz dhe HOPS. Çaj kamomil rregullt duhet të zëvendësohen. Ju mund të provoni të pini përgatitjen bimor Novopassyt atë pusi për të përballuar stresin.


    Sigurisht, mjetet juridike popullore nuk mund të kuruar sëmundje, në qoftë se ajo shkaktoi arsye serioze, por të lehtësuar gjendjen e ata do të ju ndihmojë. Por ajo duhet gjithashtu të ndjekë mjeku rekomanduar trajtim orarin. Ai do ju këshillojë se si për të reduktuar Hormoni. Ajo është e mirë për të përballuar me këtë drogë Bromocriptine. Por të marrë atë dhe droga të tjera hormonale duhet të jetë në mënyrë rigoroze në recetë.