Si për të trajtuar rritje e jashtëzakonshme në gjinekologji

Normalisht, microflora madhe vaginale e grave të shëndetshme - është bifidobacteria dhe lactobacilli. Rrallë në një shpifje e florës vaginale tregojnë bakteret kokovuyu anaerobe. Në sëmundjeve inflamatore jo vetëm ndërprerë vlerë normale florën tipike të vaginës, por ka bakteret apo kërpudhat - ka dysbiosis vagina.

Dysbacteriosis në Gjinekologji, trajtimin dhe drogës


Për të rivendosur microflora normale vaginale të zbatohet jo vetëm ato barna që vrasin patogjene, por edhe ato të cilat kanë reduktuar.

Nëse shpifjeve identifikuar patogjene që shkaktojnë rritje e jashtëzakonshme, trajtim modern gjinekologjisë fillon me marrjen e drogës për shkatërrimin e tyre. Kur antibiotikët bakteriale infeksion përshkruara Cephalosporins, macrolides, fluoroquinolones, infeksion fungale - derivatet triazol, metylnaftalyna.
Cakto jo vetëm një trajtim të përgjithshëm me këto barna për 5-10 ditë, por një trajtim i ditës me këto barna në formën e supozitorëve, ointments dhe krem. Në qirinj mund të kombinohen disa grupe të drogës, të tilla si në Polizhinaks candlelit përmbante antibiotikët neomycin dhe polimiksinës dhe agjent Nystatin antifungal që ndihmon për të kapur gamë të gjerë të organizmave patogjene dhe për të siguruar efektivitetin më të madhe të trajtimit.

Në gjinekologji dhe ilaçe të tjera që përdoren për të trajtuar dysbiosis - një grup të produkteve që përmbajnë bakteret e acidit laktik. Këto përfshijnë Lactobacterin dhe Bifidumbacterin - ampulë përmban këto bakteret për trajtimin intravaginal në formën e tamponin solucion. Një kurs i trajtimit duke përdorur 3 deri në 6 doza në ditë për 6-10 ditë - zhdukjen e simptomave të inflamacionit të vaginës.