Dimexidum në gjinekologji

Dimexidum - të përballueshme dhe në të njëjtën kohë një agjent efektiv anti-inflamator, e përdorur në sëmundje të ndryshme të sistemit musculoskeletal, lëkurës dhe indeve të buta të zgavrën me gojë, dhe në gjinekologji. Kjo gamë e gjerë është arritur nëpërmjet përdorimit të pronave unike e drogës, në gjendje të sigurojë:

 • Efekti lokale mjet anastezik;

 • pronave anti-inflamator dhe antibacterial;

 • Depërtimi i thellë indeve të drogës tretur në të.


 • Në këtë drejtim, Dimexidum përdorur shpesh në kombinim me droga të tjera për të maksimizuar efektin e ndikimit.

  Përdorur zakonisht topikale në formën e fasha ose swabs, e përgatitur Dimexidum para-holluar me ujë në proporcione të treguara nga mjeku.
  Për ta bërë më të lehtë për të aplikuar Dimexidum në gjinekologji, përveç zgjidhje prodhuar qirinj me Propolisi, të cilat janë futur në vaginë.

  Zgjidhja dimeksid në gjinekologji  Në gjinekologji dimeksid trajtim në kombinim me medikamente të tjera praktikuar sipas indikacioneve në vijim:

 • erozioni i qafës së mitrës;

 • proceset infektive dhe inflamatore;

 • Procedurat e rehabilitimit pas radioterapisë në pacientët me kancer të legenit;

 • Komplikime pas lindjes dhe pas-operative.


 • Rezultate pozitive në trajtimin dimeksid arrihet duke bllokuar agjentët biologjikë që shkaktojnë inflamacion, rrjedhimisht, ul ënjtje dhe shkarkesë nga organet gjenitale. Efekti mjet anastezik eliminojnë simptomat karakteristike e shumë sëmundjeve, të tilla si kruarje dhe djegie. Dhe aftësinë për të shkatërruar mikroorganizmave të dëmshme - eliminojë problemin patogjen.

  Kur përdoret siç duhet, gratë raportojnë përmirësim të dukshëm pas disa trajtime.

  Si për të mbjellë dhe të aplikojnë Dimexidum në gjinekologjisë?  Si të edukoj Dimexidum qartë përgjigjen e një mjeku, në gjinekologji përmbahen proporcione për zgjidhje. Në specie që përdorin formën më të zakonshme - është swabs, të cilat janë futur në vaginë, ekziston rreziku i dëmtimit të mukozës në qoftë dimeksid të bëjë zgjidhje shumë të koncentruar.
  Tamponin për këto qëllime të rekomanduara në mënyrë të pavarur të prodhojnë materiale sterile. Para-lagur droga të hyjë në vaginë nuk është shumë i thellë, kështu që substanca depërton direkt në inflamacion.

  Shpesh gjinekologë përshkruajnë pacientëve një formë më të përshtatshëm për përdorim dimeksid, në formën e suppositories vaginale Propolisi D (Propolisi Komponenti i dytë), të cilat nuk janë inferiore në efektivitetin e tyre. Për më tepër, ka imunomodulator shkëlqyera.
  Përdorur gjerësisht në zgjidhje gjinekologjisë dimeksid dhe novokaina, kur është e nevojshme për të arritur veprim të shpejtë analgjezik.
  Electrophoresis e trajtimit dimeksid të shkëlqyer dhe të sigurt për shumë sëmundje, është përdorur edhe në gjinekologji.


  Dimexidum - contraindications  Dimexidum - drogës dhe në vetvete, ka disa contraindications. Nuk rekomandohet për përdorim në pacientët me karakteristika të tilla dhe sëmundjeve:

 • përçarje e mëlçisë dhe veshkave;

 • çrregullimet e qarkullimit te trurit (goditje);

 • Sëmundje kardiovaskulare (sulmi në zemër, angina, atherosclerosis, etj);

 • disa sëmundje oftalmologjike (katarakt, glaukoma, rritje të presionit intraokular);

 • origjinalitet, si edhe shtatzënisë dhe laktacionit;

 • Fëmijët nën 15 vjeç dhe të rriturit mbi 60 vjeç.