Rritja e testosterone lirë në gratë

Testosterone - një hormon mashkullor seksi që siguron vlerën e plotë të pjellorisë dhe burrave. Ky hormon është prodhuar në doza të vogla dhe vezoret e gruas. Duke tejkaluar rregullat e tij thotë se një defekt i organeve gjenitale të femrave.
Testosterone lartë
Kur u rrit testosterone lirë në gratë, ajo është e lehtë për të identifikuar sy të lirë. Vajzat e tilla:

 • fytyre të rënda;

 • proporcione të trupit burra shpejt se gratë;

 • flokët e tepërt e trupit;

 • ndonjëherë largohet tepër i hollë dhe humbjen e flokëve në kokë;

 • Ka edhe ndryshime të keqe e brendshme, të tilla si clitoris është në kohë më shumë se zakonisht.


 • Por, megjithatë, për të vendosur se testosterone pa rritur pa gjak nuk ka ndërmarrë ndonjë mjek. Për kategori të ndryshme peshe ka rregullat e veta të testosterone. Për gratë e moshës riprodhuese numri i tij është 029-318 ng / l.
  Testosterone pa më lart normale është edhe për shkak se gratë predispozicion gjenetik, trashëgim dhe përkatësia etnike.
  Trajtim
  Në qoftë se një grua ka një rritje testosterone lirë, trajtimi duhet të jetë i menjëhershëm. Gjëja e parë për të shkuar në gjinekologu dhe të kalojë një test të gjakut për testosterone. Mjeku përshkruan ilaçe individualisht. Ju gjithashtu mund të pini larg aditivëve biologjike që reduktojnë nivelet e testosteronit, ju mund të bleni pa recetë. Ne kemi nevojë për të kufizuar futje e ushqimit, e cila përmban magnez dhe zink, si ato të ndihmojë për të rritur testosterone lirë.

  Testosterone të lartë të lirë në gratë nuk trajtohen shumë e vështirë. Së pari, ju duhet të shihni dietën tuaj të përditshme duke përjashtuar atë nga kafe dhe alkool. Dëmtojnë produktet e tjera që shkaktojnë rritjen e testosterone lirë në gratë është vezë, oysters, hudhër, bajame, fasule, verë të thatë e kuqe.
  Kur një grua ka një testosterone të lartë të lirë - kjo nuk është një dënim, por një sinjal i trupit krijuar ekuilibrin hormonal.