Mbledhja gjinekologjik

Mbledhja gjinekologjik krijuar posaçërisht për trajtimin kompleks të shumë sëmundjeve të sistemit riprodhues të grave. Në pronat terapeutike e komponentëve mbledhjes gjinekologjike kanë aftësinë për të parandaluar përkeqësimin e sëmundjeve kronike inflamatore.

Gjinekologjike Tarifa - Indikacionet


Grumbullimi anti-inflamator gjinekologjik përdorur sëmundjeve dhe kushtet e mëposhtme:

 • Inflamacion i qafës së mitrës dhe vaginës.

 • Proceset inflamatore në vezore.

 • Gjakderdhje të zgjatur mitrës.

 • Për rregullimin e ciklit menstrual.

 • Për të eliminuar simptomat e sindromi premenstrual dhe manifestimeve menopauzës pakëndshme.


 • Bimët mjekësore si pjesë e mbledhjes gjinekologjike


  Tregu farmaceutik ofron një gamë të asamblesë ndryshme gjinekologjike në të cilat barëra janë të zgjedhur për të trajtuar në mënyrë efektive çdo sëmundje specifike. Më e zakonshme e mbledhjes gjinekologjik bimor përfshin komponentët e mëposhtëm:

 • Kamomil - ka efekt anti-inflamator, është përfshirë në rregullimin e ciklit menstrual dhe manifeston efekt shkatërrues në patogjene të caktuara. Në sëmundjet inflamatore të vaginës, të shoqëruar nga shkarkimi bollëk, kamomil ekstrakt efektive eliminon kruarje.

 • Mbledhja Gjinekologjike i mitrës malore (furçë e kuqe), është përdorur për të trajtuar mastitë, kapur miomes, erozionin dhe ndryshimet cistike. Gjithashtu e përdorur gjerësisht për të ulur ndjenjat e dhimbshme gjatë menstruacioneve. Aplikimi koleksion gjinekologjik i furçë kuqe ndihmon normalizimin e ciklit menstrual. Kjo bimë parandalon përhapjen e inflamacionit të organeve fqinje, ka veti tonik.

 • Calendula - ndihmon të përshpejtojë shërimin e lëndimeve të vogla dhe sipërfaqet plagë, heq inflamacion. Në sajë të pronave të saj shpesh pjesë e gjinekologjike tarifat anti-inflamator grave bimeve.

 • Mbledhja Gjinekologjike i Pyrola ka veprim të fuqishëm anti-inflamator dhe analgjezik jo vetëm në patologjinë e organeve seksuale, por edhe në sëmundjet e sistemit urinar.

 • Lule të akacies - kanë veti anti-inflamator dhe antispasmodic. Gjithashtu i njohur akacien hemostatic efekt.

 • Yarrow, të cilët kanë tendencë për efekt analgjezik gjithashtu ka aftësinë për të ndaluar gjakderdhje, të normalizuar dhe përmirësuar koagulimit të gjakut.

 • Pranga - përveç efekt anti-inflamator, mund të rregullojnë hormonet, për të korrigjuar mosbalancim të hormoneve.

 • Lë raspberries - kanë veprim hemostatic dhe anti-inflamator.

 • Hithër efektive eliminon gjakderdhje mitrës. Pra, shpesh është pjesë e mbledhjes gjinekologjik hemostatik pranë pranga, rrënjë Burnet, yarrow dhe Bergenia. Këto barëra të ndihmojë jo vetëm të merren me gjakderdhje, por edhe mund të përdoret për të menstruacioneve të rënda për të parandaluar humbjen e madhe të gjakut.

 • Grumbullimi i gjinekologjik endometrioza sëmundjeve akute siç duhet të përdoret vetëm në lidhje me terapi primar. Në Endometrioza mbledhjen rekomndovan bimor që përmban Yarrow, Calendula, karamele mente, tufë, celandine dhe të tjerët.


 • Dozimi koleksion gjinekologjik


  Tea - gjinekologjik koleksion vjen e paketuar në sachets A la carte ose si një përzierje e thatë pluhur e bimëve. Për të përgatitur pije, derdh ujë të valë një qese ose 2 lugë e mbledhjes barishte. Pastaj ju duhet të largohen nga çaj të mbush për 20-30 minuta. Rekomanduar për të marrë tri herë në ditë për 15 minuta përpara se të hahet.