Si për të trajtuar inflamacion të vezoreve

"Ajo që kemi - nuk e ruajtur, humbi qarë" Më shumë se çdo gjë, kjo mund t'i atribuohet shëndetin urtësi popullore, dhe edhe më shumë - për shëndetin e grave. Sa shpesh dëgjohen nga diagnozën mjekësore të "inflamacion të vezoreve," na vjen keq që vidmahuvalysya në kohën e ankesave të nënës sime, gjyshja për të mos ulur në të ftohtë, të veshin triko të ngrohta ose menjëherë të ndryshojë një rroba banje lagur. Por jo zhalyamy ndihmojë, dhe ju duhet të vendosë se si të trajtojnë inflamacion të vezoreve derisa çështja është bërë pasoja të pakthyeshme, për drejtimin rezultatin më të zakonshme të inflamacionit në vezore është infertilitetit. Përveç pamundësisë për të pasur fëmijë, oophoritis grua sjell shumë probleme që ndikojnë negativisht në gjendjen e saj mendore dhe fizike. Inflamacion Ovarian ndodh në trup, oslabyvshem mbrojtjen e saj nga hipotermi, lodhje, stresi, kequshqyerja nën ndikimin e infeksionit. Barkut dhimbje, dobësi, ethe, gjakderdhje, dhimbje të fortë akute gjatë raportit seksual - të gjitha shenjat e inflamacionit të vezoreve.

Mundësitë e trajtimit për inflamacion ovarian disa: trajtim mjekim të mjeteve juridike popullore. Zgjedhja e trajtimit varet nga versionin e formën në të cilën inflamacion ndodh. Trajtimi me antibiotikë jep rezultate të shkëlqyera në inflamacion akut të vezoreve, ndërsa kur u përpjekur për të trajtuar inflamacion kronik terapi të tillë mund të jetë i paefektshëm. Në çdo rast, për të zgjedhur formën e trajtimit dhe të terapisë duhet të caktojë një mjek të kualifikuar, për shkak se kostoja e dështimit në këtë rast është shumë e lartë.

Metodat tradicionale për të trajtuar inflamacion të vezoreve  • Tretësirë ​​e rrënjë jamball . Ju duhet të shtoni 100 gram rrënjë të thata 500 ml vodka, fshehur nga rrezet e diellit dhe të insistojnë në vazhdimin e 28 ditë. Infuzion duhet periodikisht të shkundur. Një tretësirë ​​muaj mund të merren dëm para. Dozimi: 30 pika dy herë në ditë.

  • Infuzion i manave dëllinjë . Një gotë me ujë të vluar (250 ml) të marrë 1 tbsp. l. plotësisht Manaferrat pjekur dëllinjë. Lejo një orë të mbush, tendosje. Dozimi: 100 ml 2 herë në ditë.

  • Infuzion të lëng aloe . Ju duhet të përzierje 2 pjesë verë Cahors, 1 pjesë e mjaltë dhe 1 1/2 lëng aloe, të lënë për dy ditë. Rezulton tretësirë ​​marrë para ngrënies dy herë në ditë për 2 lugë. Trajtimi tretësirë ​​kryer për 9 ditë, duke marrë atë në ditët e çuditshme.

  • Microclysters kamomil ekstrakt . Në enët prej porcelani 15 lugë lule brewed kamomil, infused për 20 minuta. Chamomile supë filtrohet dhe injektuar via shiringë. Pas procedurës është i nevojshëm për disa kohë (10 minuta) për të shtrihen në anën, duke pritur për thithjen e plotë e infuzion. Për të arritur efektin e procedurës duhet të bëhet çdo natë për një muaj dhe, nëse është e mundur, madje edhe në mëngjes. Para procedurës, të bëjë një klizmë spastrimit.

  • Tea bërë nga gjethet Wintergreen . Okruhlolistnoy Wintergreen lë brewed si një çaj dhe për të marrë disa gota (3-4) gjatë ditës. Për të arritur efektin maksimal duhet të pini çaj për 2-3 muaj, duke e bërë infuzion paralele klizmë e kamomil.

  • Infuzion të rrush pa fara e zezë dhe u rrit egër . Ju duhet të marrë një nga ijet dhe një nga rrush pa fara e zezë. 1 lugë gjelle përzierje kokrra të kuqe. Hidh 1 filxhan ujë të vluar, të lënë për infuzion në orë, ikjen. Pini duke shtuar sheqer. Dozimi: 100 ml 3 herë në ditë.

  • Lëng kungull . Kungull është shumë i dobishëm në proceset inflamatore në vezore. Lëng të përgatitur nga kungull të papërpunuara, duke kaluar atë nëpërmjet një mulli mishit. Shtrydh lëng nga mishi dhe pije pa kufizime në numrin e ditës.