Mjete ovarian popullore Kist Trajtimi

Folk mjete Trajtimi i cysts ovarian është një nga opsionet në dispozicion për çdo grua. Megjithatë, provoni këto metoda e nevojshme para kusht cysts specifikojnë një gjinekolog. Ky ekspert duhet të vlerësojë gjendjen dhe formën e cysts, duke pasur parasysh moshën e pacientit, ashpërsia e simptomave, mundësia e transformimit malinj në arsim, është vend për cysts këmbë rrotullim dhe shumë faktorë të tjerë.

Ne trajtimin e cysts ovarian mjetet juridike popullore


Trajtimi Folk i cysts ovarian tradicionalisht përfshin përdorimin e bimëve. Kurë Cysts Ovarian mjetet juridike popullore mjaft ndoshta ndikimi më efektive do të jetë i pajisur me të butë forma cysts. Kushtoj vëmendje të veçantë se pas kursi marrë mjetet juridike popullore nga cysts ovarian, është e domosdoshme për të ri-aplikojë për gjinekologu për monitorimin e cysts.

Parimet e përgjithshme të përgatitur infusions - duhet të insistojnë një vend të thatë dhe të errët. Në mënyrë efektive për të kryer tretësirë ​​pritjes para ngrënies.

  • Tretësirë ​​e lule të akacies . Varieteteve Lule Acacia e trajtimit të shitet në një farmaci. Plotësoni vodka bar në normën e 8 lugë për 1 litër vodka ngushtë. Insistojnë rreth 7 ditë, pastaj të marrë një tretësirë ​​1 lugë gjelle tri herë në ditë.

  • Rrush Tretësirë . Për të përgatitur rrush pafarë përdorura, normën e 900 gram rrush të thatë për 15 litra vodka. Insistojnë 14 ditë. Pranimi Sigurisht nuk duhet të zgjasë më shumë se një muaj. Duhet të marrë 1 lugë gjelle tri herë në ditë.

  • Tretësirë ​​e guaskë arre i referohet trajtimit të njerëzve të funksionale formë cysts ovarian. 14 predha e arra, derdh 05 litra alkool ose vodka, insistojnë 7 ditë. Merrni në një stomak bosh 1 lugë gjelle.


  • Në tinctures, ju mund të përdorni lëngje të freskëta dhe përgatitjen teas.

  • Lëng nga gjethet e rodhe . Shpëlaj rinj rodhe gjethe duhet të pres, lëng vychavyvshy. Lëng gatshme ruhen në frigorifer çdo 3 ditë është e nevojshme për të përgatitur një grumbull të freskët. Pranimi i rregullt në ushqim për një muaj, 2 lugë 3 herë në ditë.

  • Supë tërfili . Ju lutem vini re se bimët mbledhjen duhet të bëhet në një kohë kur lulet dritë ngjyrë rozë. Bimët Fllad nevojë thatë. Supë është më e mirë për të gatuar në kohën e gjumit. Në ujë të vluar, shtoni 4 bimët kanë nevojë për 15 litra ujë. Lini të mbush në mëngjes nën kapak të mbyllur. Tendosje supë rezulton, ngadalë ngadalë pini gjatë ditës. Valuta pritja - 2 muaj.

  • Infuzion të mureve arre . Nevoja 4 lugë nxjerrë nga muret shell derdh 06 litra ujë të vluar, pastaj vlim për rreth 30 minuta rreth ngrohjes ulët. Lini të mbush, atëherë pini infuzion e ngrënies rreth stohrammovыmy 2-3 herë në ditë.


  • Kështu, gratë kanë mundësi për të bërë progres në trajtimin e ovarian cysts mjekësisë popullore.