Qirinj e erozionit qafës së mitrës

Dysplasia qafës së mitrës (erozioni) diagnostikuar në 70% e grave të moshës riprodhuese. Trajtimi i kësaj sëmundjeje është gjithmonë shumë kompleks dhe i gjatë, por sigurisht për çdo pacient ka nevojë për një qasje individuale. Në trajtimin e rrjedhin gërryerjet të mëdha dhe të gjata të qafës së mitrës përdorin trajtime të veçanta: cryotherapy (ngrirje), lazer, trajtim valë radio dhe electrocautery (djegur). Por në trajtimin e erozionit të rinj Madhësia e vogël me sukses janë qirinj të ndryshme që ta redukuar inflamimin dhe përmirësuar rigjenerimin e mukozale epitelit mitrës. Në artikullin tonë ju do të gjeni qirinj që mund të përdoren nga erozioni i qafës së mitrës.Inflamacioni i qafës së mitrës - qirinj trajtimit
Shkaku inflamacion i qafës së mitrës është patogjene të ndryshme (viruset, bakteret, mikroorganizmave protozoare). Infeksioni mund të ndodhë përmes kontaktit seksual, pas një operacioni agresive në qafën e abortit, curettage dhe Hysteroscope. Ne rastin e lezioneve inflamatore të testit cervikal pacientit duhet të merret për të përcaktuar etiologjike (patogjen).
Në raste të tilla, zgjidhni qirinj me trajtim antibiotik apo antivirale për kancerin e qafës së mitrës. Qirinj duhet të vendosen në natën dhe në mëngjes, pastaj shtrihem për të paktën 30 minuta. Pas disa minutash nën temperaturën e trupit dhe shkrihet qiri do të rridhte jashtë vaginës, të paaftë për të bërë efektin e saj terapeutik. Në rastin specifik të infeksioneve seksuale duhet patjetër të shqyrtojë dhe të trajtojnë partner seksual, në mënyrë që të mos përjashtojë ri-infeksionit.Qafës Erozioni - qirinj trajtimit
Ne trajtimin e cervikal erozioni përdorur qirinj që nuk përmbajnë agjentë antibakteriale. Ata shpesh përbëhen nga mjetet juridike bimor dhe synon pengon inflamacion në qelizat epiteliale.
Qirinj oblepihovyj me erozionin qafës së mitrës përshkruar më shpesh, për shkak se ata janë jo-toksike (mund të përdoret edhe gjatë shtatzënisë), të lira dhe shumë efektive. Ju mund të përdorni qirinj farmaci ose të bëjnë ato në shtëpi (shtupë pambuku ngopura vaj buckthorn detit dhe të hyjë thellë në vaginë, ajo duhet të ekstrakt 1 orë).

Qirinj Depantol përdoren për trajtimin e këmisha të qafës së mitrës erozionit, inflamacion të mitrës dhe vaginës. Ky medikament përmirëson proceset metabolike në qelizat epiteliale, përmirëson rigjenerimin dhe redukton inflamacion. Kohëzgjatja e trajtimit me këto qirinj është 7 deri në 20 ditë. Në emërimin Këto qirinj me mjekun duhet të paralajmërojnë pacientin që ajo nuk e ka përdorur sapun kozmetike, për shkak se ajo nuk është në përputhje me këto qirinj.
Efektive në trajtimin e erozionit është Heksykon qirinj që jo vetëm kanë efekte anti-inflamator, por edhe normalizes microflora vaginale që promovon proceset riparues. Ky mjekim nuk ka contraindications, cakto 1 supozitor e saj (në mëngjes dhe në mbrëmje) për 7-10 ditë.

Qirinj Suporon gëzojnë të mjaftueshme të njohura në trajtimin e erozionit qafës së mitrës, pezmatimi i mukozën e vaginës dhe mitrës, si dhe mëllenjë. Ato përmbajnë mjekësore Tambukanskaya poshtër, xhensen dhe Propolisi, e cila promovon shërimin dhe për të zvogëluar inflamacion. Këto qirinj emërojë 1 në ditë për 10 ditë. Ata janë të kundërindikuar në një komponent tepër i ndjeshëm.

Kështu, emërimi i qirinj në erozionit, inflamacion i qafës së mitrës dhe vagina janë efektive kur përdoret në lidhje me droga të tjera. Në çdo rast, këto grua qirinj duhet të emërojë një mjek.