Fibroids mitrës - mjete popullore Trajtimi


Fibroids mitrës - një tumor beninj që shpesh zhvillohet në gratë e moshës 35-55 vjet. Me të dëgjuar këtë diagnozë, shumë grup në operacion. Por në fillim të majit dhe trajtim jo-kirurgjikale e fibroids mitrës si ilaç dhe popullore mjetet juridike. Sigurisht, përdorimi i recetave tradicionale të mjekësisë nga fibroids mitrës duhet të kujdes, koordinimin e tyre me mjekun tuaj.

Trajtimi i fibroids mitrës bimëve


Metodat tradicionale për trajtimin e fibroids mitrës shpesh përfshijnë përdorimin e bimëve të tilla si mitrës derr i tredhur dhe celandine. Upland trajtim mitër miomes jo vetëm që ndihmon të ngadalësojë rritjen e tumorit, por edhe të kontribuojnë në resorption saj. Dhe përdorimi i celandine për trajtimin e fibroids në fazat e hershme praktikuar që nga kohët e lashta.

Trajtim Upland mitër miomes
Përgatitjet e malore mitrës duhet të marrë cikël 3-4 ditë. Kursi i trajtimit 21 ditë, dhe javë pas pushim.

 • Brenda 21 ditëve duhet të merret përpara se të hahet supa upland mitrës. Është më mirë për të ndarë normë ditore (1 filxhan) të ndarë në 2 ose 3 doza. Për të përgatitur supë të marrë tri lugë bar të thatë derdh një litër ujë të vluar, të vënë në një zjarr të ngadaltë dhe të lënë për dhjetë minuta.

 • Infuzion të malore mitrës duhet të merren tre herë në ditë për 40 pika. Për përgatitjen e saj duhet të jetë 50 gram të bimëve copëtuar derdh 1/2 litër alkool (vodka) dhe të mbajtur në një vend të errët për dhjetë ditë.


 • Gjatë trajtimit Upland mitrës është e këshillueshme të pini çaj (zierje) zymolyubky ose Wintergreen sepse ato rrisin efekt terapeutik. Përgatitja çaj në normën e Wintergreen barishte lugë çaji ose zymolyubky në gotë me ujë të vluar, të lënë për 7 minuta.
  Trajtimi i fibroids mitrës celandine
  Në qoftë se ju vendosni të përdorni për trajtimin e fibroids mitrës mjetet juridike popullore të celandine, mos harroni të ndjekin recetë saktësisht. Celandine është helmues, dhe tejkalon dozen e pranimit, mund të dëmtojë seriozisht trupin tuaj.


 • Celandine nevojë për të larë, pres në një blender ose mishit mulli dhe shtrydh lëng me napë. Deri në 1/2 filxhan me lëng ju duhet të shtoni të njëjtën sasi e alkoolit dhe një gotë me mjaltë të lëngshme. Të gjitha përzierje mirë dhe të lënë për një javë në një vend të errët. Mjekim të gatshëm ju duhet të marrë 2-3 muaj lugë gjelle para ngrënies. Mbani infuzion duhet të jetë në frigorifer.

 • Një lugë gjelle copëtuar herbs celandine derdh një gotë me ujë të vluar, të mbuluar dhe të varrosur të dërgojë një vend të ngrohtë të freskët për 15 ditë. Pas infuzion duhet të thahet nëpër disa shtresa të garzë dhe të marrë skemën e ardhshme. Në ditën e parë të infuzionit 1 rënie tretur në 1/2 e ujë të ftohtë zier. Çdo ditë, uji duhet të shtohet në një rënie më shumë, derisa numri i tyre arrin në 15. Pastaj çdo ditë ju duhet të shtoni një rënie më pak. Kështu trajtimi do të marrë 30 ditë. Pije infuzion duhet të zbrazin stomak.


 • Trajtimi i fibroids mitrës Leeches  Nga mjetet juridike popullore e fibroids mitrës trajtim vlen edhe mjek - hirudotherapy. Kjo metodë është marrë më me kujdes, pasi që ilaçi zyrtar për këtë janë të ndarë. Provuar se hirudotherapy ndihmon në lehtësimin stanjacion e gjakut që ndodh kur mitrës. Por ky fakt nuk mund të konsiderohet pozitive, pasi qarkullimi i përmirësuar mund të çojë në gjakderdhje dhe rritjen e përshpejtuar e tumorit. Gjëndrat e pështymës e Leeches fshehtë enzime që janë në gjendje për të lidhur ekuilibrin hormonal në trupin e femrës, e cila në mitrës thyer pothuajse gjithmonë. Por a nuk është më mirë për të përcaktuar numrin e hormoneve të nevojshme specialist të besimit, nuk krovososuschemu krimbat? Prandaj hirudotherapy për trajtimin e fibroids në qoftë se ata mund të aplikohet, por vetëm me rekomandimin e një specialisti për të marrë një vendim të tillë vetëm nuk mund.