Trajtimi i pengesave Tubali

Pengimi i tubave fallopiane - kjo është një sëmundje e rëndë e cila rezulton në pamundësinë për t'u bërë shtatzënë. Në 25% të infertilitetit femëror është shkaktuar nga kjo sëmundje është. Por pengesë shtatzënia Tubali ektopike është e zakonshme, e cila është jashtëzakonisht e rrezikshme dhe kërkon kirurgji.
Kjo sëmundje është gjithnjë fiton vrull në botën e sotme. Kjo është një përhapje e madhe e sëmundjeve të transmetueshme seksualisht.
Pengimi i tubin fallopian është si vijon: skajet e fallopiane, ose ndryshe fallopian, tuba quhen fymbryy. Funksioni fymbryy - udhëzojë vezë që erdhi nga vezore, tuba fallopiane. Nëse ata janë të dëmtuar, veza nuk është dërguar në tubin fallopian dhe për këtë arsye nuk mund të pllenohet. Ndonjëherë vezë pllenohet nuk mund të kalojë nëpër tub në mitër, në këtë rast ndodh shtatzëni ektopike.

Sëmundja zakonisht nuk ka simptoma. Ajo rezulton kur shqyrton kur për të hetuar shkakun paaftësia për të krijoj.

Shkaqet pengimi i tubave fallopianeShkaqet e kësaj sëmundje janë shumë të ndryshme. Kjo kryesisht infeksionet, shumë prej të cilave janë seksualisht të transmetueshme, por nganjëherë kjo mund të dëmtojë infeksionin e zorrëve ose apendiksit.
Pengimi i tubave fallopiane mund të shkaktohet nga:

 • Procesi ngjitës

 • Endometrioza

 • pezmatimi i një organeve pelvike

 • mëllenjë

 • Kanceri i mitrës

 • aborti përfundoi

 • stresi i vazhdueshëm


 • Trajtimi i mjeteve juridike popullore pengesave Tubali  Mjekësisë tradicionale e di shumë receta se si të përballen me këtë sëmundje, si pengimi i tubave fallopiane. Një fabrikë e vërtetë magjike për gratë që vuajnë nga kjo sëmundje është Borova mitrës.

  Trajtimi përdorur Upland mitrës


  Për prodhimin e infuzionit mjekësor nga kjo fabrikë kryesisht për të bluaj atë, pastaj 5 lugë të mbushur e tij 500 ml vodka. Atëherë është e nevojshme që të insistojnë që të drogës 15 ditë, gjithmonë në një vend të errët dhe trazim herë pas here. Kur infuzion është gati, përdorur atë që 35-40 pika në orë përpara ngrënies tre herë në ditë.

  Që Upland mitrës mund të bëjë supë. Në këtë rast, të marrë një enë jo metalike, derdhur në të 2 lugë gjethe të thata dhe të lë të holluar 500 ml ujë të vluar, pastaj të mbuluar kapak enë dhe përfundoi sigurt. Tjetra, një mjet duhet të lënë për 15-20 minuta, kështu që nastoyavsya. Pas kësaj përgatitje duhet të thahet. Merrni mjekim duhet të jetë katër herë në ditë për 30 minuta përpara se të hahet pjesë e 100 ml.
  Nuk është një tjetër alternativë supë me malore mitrës. Për ta bërë atë në shtëpi, të marrë dy lugë lule dhe gjethe të bimëve dhe derdh 300 ml ujë. Tjetra, përzierje duhet të vihet në zjarr, të sjellë një çiban dhe pokipyatit për 10 minuta. Pastaj ju prisni pak derisa të drogës ka ftohur supë dhe tendosje atë për të bërë gjethe dhe lule. Lëngshme mbetur mjekësore pini 30 minuta para ushqimit pjesë e një lugë gjelle tri ngjarje të ditës.

  Trajtimi përdorur carangth qumësht


  Thistle të prodhojë supë terapeutik. Merrni një lugë çaji e bimëve ose fara të kësaj bime, të papërpunuara derdh një gotë me ujë të vluar dhe të lënë të mbush për 15-20 minuta, pastaj tendosje. Drogës duhet të konsumohen e nxehtë, sepse procedura e përgatitjes që ju keni për të përsëritur tri herë në ditë, që i drogës duhet të merret 30 minuta para ngrënies në mëngjes dhe pasdite, dhe përsëri para gjumit.

  Trajtim duke përdorur Shabelnik


  Me këtë fabrikë për trajtimin e pengimit të tubave fallopiane bëjnë infuzion. Merrni një lugë gjelle Shabelnik, kujdes bluaj dhe derdh 300 ml vodka. Përzierje duhet të insistojë për tre javë. Kur një medikament është i gatshëm, të marrë një lugë gjelle në ditë, pasi përhapjen pak ujë. Kohëzgjatja optimale e trajtimit - 1-15 muaj. Gjatë kësaj kohe ju duhet të marrë rreth një litër e drogës.

  Trajtimi me gjalpë aloe dhe mjaltë


  Përzierja e këtyre përbërësve do të ju ndihmojë të merren me problemin e tubave të mitrës. Për të përdorur këtë metodë e trajtimit, përzierje gjalpë i shkrirë dhe mjaltë me gjethe grimcuar e aloe. Përzierje duhet të konsumohen brenda dy muajve. Ky mjet është shumë efektive, pavarësisht nga shijen e tmerrshme të drogës.

  Trajtimi me Bergenia rrënjë


  Me rrënjë Bergenia bërë ilaç për ujitje. Ju duhet të bëni një tretësirë, pastaj të kryejë procedurën e douching, dhe kohën e gjumit duhet të kridhem në këtë shtupë infuzion dhe të hyjë në vaginë gjatë natës.