Hog mitër me mitrës

Bimore, i njohur si derr i tredhur mitrës, ka kohë që janë përdorur në trajtimin e shumë sëmundjeve të sistemit riprodhues të femrës. Deri më sot, ekstrakte të ndryshme Upland mitrës dhe të përdoren brenda, dhe si një zgjidhje për douching. Megjithatë, bimore ka një numër të contraindications dhe nuk mund gjithmonë të shpëtoj plotësisht e sëmundjes. Në këtë artikull ne do të flasim për detajet e aplikimit upland fibroids mitrës.

Ndihmon mitrës me mitrës Hog?


Kjo është një pyetje që ne do të trajtojë shumë të parë, për shkak se, duke ia atribuar Upland aftësinë miomes mitrës për të plotësisht të kuruar, shumë gra harroni të specifikoni foton tuaj të sëmundjes që mund të shkaktojnë probleme të mëdha për gratë e tjera me diagnozë të ngjashme, por në një fazë tjetër.

Pra, Upland trajtim mitrës miomes jep rezultate shumë të mira për tumor, i cili ndodhet në trashësi shumë të muskujve mitrës dhe ka një madhësi prej 10 mm. Ky lloj i tumorit me trajtimin e duhur Upland mitër është në gjendje që plotësisht të shpërndarë. Në raste të tjera, të tilla si submukoznoy ose subseroznoy mitrës, mitrës Borovaya vetëm në gjendje për të hequr dhimbjen e grave dhe të ngadalshëm ose të ndaluar rritjen e tumorit, por jo të kuruar sëmundje plotësisht.
Trajtimi i mitrës mitrës malore domosdoshmërisht duhet të bien dakord me mjekun dhe të mos përdorë këtë opsion nëse dëshironi intervenim urgjent kirurgjik.

Features Upland trajtim mitrës fijor


Trajtim Upland mitrës - një kurs të gjatë. TEAS pranuar dhe tinktura bari me mitrës paktën një vit.
Kursi i trajtimit të përbëhet nga douching dhe duke marrë zierje apo tretësirë ​​brenda. Procedurat e listuara më poshtë kryhet rregullisht brenda tre muajve pas shpërbërjes vjen muaj dhe pritja të fillojnë përsëri.
Menjëherë pas marrjes së kursin e parë të infusions bimor mund të jetë sëmundje akute, por në këtë rast të pijshëm mitrës upland duhet të vazhdojë. Pas një periudhe të përmirësimit rëndim dhe rimëkëmbjen graduale.

Si për të marrë Upland mitrës me mitrës?


Supë Upland mitrës miomes
Supë Upland mitër është më shpesh përdoret për douching.
Është e nevojshme për të marrë 1 tbsp. Upland lugë mitrës, pour 1 filxhan me ujë të valë dhe vlim për rreth 5 minuta në një banjë me ujë. Pastaj supë duhet të insistojnë 2 - 3 orë, tendosje dhe të përdorin për douching.
Ujitja duhet të fillojë menjëherë pas rrjedhën menstruale. Spryntsyuvatysya duhet brenda 7 - 10 ditë. Pastaj një pushim deri në fund të periudhës së ardhshme.

E njëjta zierje mund të merret brenda 1 st. lugë nje ore perpara nje vakti 4 - 5 herë në ditë. Pranimi në supë duhet të fillojë me një cikël 4-ditore menjëherë pas menstruacioneve.
Tretësirë ​​Upland mitrës miomes
Për të përgatitur tretësirë ​​e malore mitrës, duhet të marrë 50 gram të bimëve dhe i derdhni 0 5 litra vodka apo alkoolit, i holluar në 40 gradë. Pas lidh komponentet e nevojshme për të dërguar tretësirë ​​në një vend të errët për tre javë.
Pranimi infuzion duhet të fillojë me një periudhë 4-ditore. Pranuar atë para ngrënies tre herë në ditë për 30-40 pika. Kohëzgjatja e Borovoy infuzion me miomes mitrës dhe Endometrioza është tre javë. Pastaj një pushim për një javë, dhe kursi fillon përsëri me periudhën e përmendur ditë.

Kundërindikimet për trajtimin e fibroids mitrës malore


Ju nuk mund të TEAS dhe tinktura Upland mitër në rastet e:

  • diagnostikuar pengim të tubave fallopiane;

  • kontraceptive oral;

  • droga hormonale;

  • shtatzënisë.


  • Me kujdesin e marrë upland mitrës gastrit. Në këtë gëlltitje sëmundje është bërë menjëherë pas një vakt.