Skuqje pelenë nën gjinjtë

Një nga tiparet dalluese të grave të tipit sllav është zemrat e të mëdha. Sigurisht, shumica e njerëzve si ai, por pronari i bustit luksoze përballur shpesh me vështirësi të caktuara. Ato më të zakonshmet janë chafing gjoksin e tij.

Pse chafing nën gjinjtë?


Konsiderohet tradicionalisht oprilistyu inflamacion që shfaqet në lëkurë, si rezultat i lagështia e tepërt dhe fërkimit.
Nuk janë të pakëndshme, ndjesi të dhimbshme si skuqje dhe kruarje. Lëkura fillon të laget, mund të ketë një erë të rëndë. Nëse nuk trajtohet në vend skuqje zhvillojnë çara të thella që zhvillohen në plagë trudnozazhivayuschie.

Besohet se këto simptoma ndodhin kur mungesa e higjienës personale, por në sezonin e nxehtë, shumica e grave përballen me problemin e paraqitjes së nxituar pelenë nën gjoksa. Ju mund të larë disa herë në ditë, dhe skuqje pelenë është ende atje.
Më shumë gjasa, kjo është për shkak të brendshme të pakëndshme. Janë bërë popullore në vitet e fundit bra me eshtra të fshij lëkurën delikate nën gji, dhe ngrohjes jashtë promovon djersitje e harlisur. Kështu, me rritjen e djersitje krijuar kushte ideale për shfaqjen e nxituar pelenë.

Shpesh, në një përpjekje për të theksuar shkëlqimin e gjirit, gratë zgjidhni bra, gjithashtu përgjegjësinë dhe gjoks plumbi. Në këtë rast, skuqje pelenë mund të zhvillohet në mes të gjinjve të saj, sepse për paraqitjen e saj ndonjëherë vetëm dy ose tre orë.

Si të merren me oprilistyu në gratë gjatë gji?


Mënyra më e mirë për të luftuar oprilistyu është parandalimi. Ju duhet me kujdes të shikoni në zemrat, për të zgjedhur një cilësi, rroba të rehatshme. Në rastin e skuqje zgjidhje optimale do të ajrit banja, nëse është e nevojshme, të zbatohet një trajtim të veçantë të vajrave të lëkurës apo pluhura. Në raste të rënda, është më mirë që të konsultoheni me mjekun, me anë të çara në infeksion gjëndër dhjetor mund të depërtojnë dhe të shkaktojnë sëmundje inflamatore - mastitë.