Inflamacion kanceri bartolynovoy

Hekur Bartolynovaya nevojshme për funksionimin normal të sistemit riprodhues të femrës është përgjegjës për njomje Mukoza e organeve riprodhuese. Ndonjëherë nën ndikimin e faktorëve të caktuar bartolynovaya hekuri ndezur. Ky inflamacion quhet bartolynytom.

Shkakton inflamacionShpesh sëmundja zhvillohet kundër sëmundjeve të tjera të sistemit riprodhues, të tilla si gonorrea, klamidia, trichomoniasis. Por sëmundja mund të shkaktojë faktorë të tillë si dështim i seksit të drejtë e higjienës themelore personale. Në këtë rast, mikrobet dhe bakteret përfaqësoj gjëndra ductless, duke shkaktuar inflamacion zhvillon. Përveç kësaj, të favorshme për zhvillimin e inflamacionit uyazyka kancerit bartolynovoy krijon një sistem të dobësuar imunitar dhe mëllenjë.

SimptomatNë fazën fillestare të kësaj sëmundjeje nuk ka simptoma. Megjithatë, zhvillimi i tij duket vulën cik seksuale, me ndjenjën që shkakton dhimbje të forta. Gruaja ndjen ndjesi shpimi gjilpërash dhe ndjesi djegie në zonën gjenitale. Është e shënuar skuqje dhe ënjtje të lëkurës në zonën e serbia.
Gradualisht përkeqësimit të shëndetit, një grua humb kapacitet, rritet dhimbje, ajo ndjeu veçanërisht akut gjatë lëvizjes dhe gjatë marrëdhënieve seksuale. Ka një rritje në temperaturën e trupit të 39 gradë dhe një ftohtësi të fortë.

Sigurisht bartolynyta


Për shkak të inflamacionit në bartolynovoy gjëndër nënshkrimin kanal e saj dhe të ndalon ngjeshur dalje sekrete. Si rezultat, ajo merr mbërthyer në kanal dhe me kalimin e kohës ky fenomen çon në formimin e cysts. Në zhvillimin e këtij kist sëmundjes mbushur me qelb dhe infeksionit merr në kancer. Pastaj, krijimi abscesi që duket si një vulë të madhësisë së vogël. Prekur formimin e kësaj gruaje ndjen dhimbje akute. Abscesi Nisur mund të dilnin pa ndërhyrje nga jashtë, dhe akumuluar arratisjes qelb. Pastaj të zonjat të ndjehen një lehtësim i dukshëm, temperaturën e trupit, u kthye në kufijtë normal, dhe dhimbja zhduket.

Duhet të theksohet se njëanshme kanceri inflamacion bartolynovoy ndodh më shpesh bilateral. Dhe ndonjëherë ndodh dhe Bartolini kronike. Në këtë rast, përkeqësimi periodik i sëmundjeve që provokojnë ditë kritike, hipotermi, sëmundjeve të ndryshme e kaluara. Kur mprehje kalon, inflamacion kanceri bartolynovoy mund në përgjithësi nuk shfaqet, por disa gra vërejtur dhimbje të lehta në fushën e inflamacionit dhe dhimbje gjatë marrëdhënieve seksuale.

Trajtimi i mjeteve juridike popullore inflamacion


Ka një numër të mjeteve juridike popullore që do t'ju ndihmojë të shëruar kancerin inflamacion bartolynovoy në shtëpi. Ju mund të lexoni disa prej tyre.

Trajtimi me aloe dhe mjaltë


1. Përgatitja e 200 gram e Aloe lë houseplant

2. mirë bluaj ato që do të vijnë pure

3. pure, shtoni mjaltin dhe verë të thatë e kuqe, rreth 400 gram

4. tërësisht përzierje të gjitha këto përbërësit dhe të vënë në masë rezulton në një banjë me ujë


5. Keep it për ngrohje të ulët për rreth një orë

6. masë Kur gatuar ftohur - kjo tendosje

7. drogës përgatitur më pas duhet të hani tre vakte në ditë për 10 gram në 30 minuta ngrënies

Trajtimi bimor


Paralelisht me supë, receta e cila u përshkrua më parë, ju mund të merrni dhe kjo do të thotë:

1. Merrni 40 gram myshk Islandisht

2. shtoni 50 gram horsetail dhe pikulnyka dhe 100 gram gjethe hithër dhe alpinist shpendëve

3. Mix mirë të gjithë përbërësit dhe pastaj ka marrë 20 gram para pour 500 ml ujë


4. Pastaj vënë peshë në furrë dhe kuzhinier atë në ngrohjes shumë të ulët për dhjetë minuta, kapak mbuluar jar

5. kur e bëri të drogës ka ftohur, tendosje atë

6. marrin ilaçet tri herë në ditë në pjesë të 50 gram para ngrënies

Trajtimi bazohet në një përzierje e mjaltë


1. Merrni një kilogram mjaltë

2. shtoni 300 gram arra copëtuar më parë, 100 gram hudhër copëtuar, i gatuar në avull, dhe 50 gram kopër copëtuar mirë


3. Pastaj me kujdes përzierje të gjitha këto komponente

4. Përzierje rezultuar konsumojnë pjesë e 10 gram dy orë pas një vakt

Trajtimi përdorur Hypericum perforatum


Në qoftë se abscesi është e hapur, ju keni për të larë plagë. Për këto qëllime, ju mund të përdorni zierje e Hypericum:

1. Merrni dy lugë gjethe të thata dhe lule të bimëve mjekësore

2. pastaj derdh atë të para 500 ml ujë dhe të vënë peshë në pjatë

3. gatuaj atë për dy apo tre minuta, dhe kur ftohur të drogës - tendosje e saj


4. mund të vazhdojnë të përdorin mjet për pastrimin e plagëve formuar