Fshikëz instalacioni

Ndonjëherë është e nevojshme të jo vetëm trajtimin e përgjithshëm të cystitis, por lokal, veçanërisht në qoftë se totali i kundërindikuar, të tilla si shtatzënisë. Në trajtimin e caktuar - fshikëz instalacioni i zgjidhjeve antiseptik (infuzion i fshikëz përmes një kateteri). Kjo metodë e trajtimit është efektive edhe kur efekti i përgjithshëm i penetrimit të infeksionit në mur ose kur formacioni i boshtit kokërrizim yzъyavlenyyah nëpërmjet të cilave medikament nuk depërtojnë nga gjaku. Kjo futje pikë-pikë fshikëz në trajtimin e prerë cystitis: produktet vendore nuk i japin një efekt toksik mbi gjithë trupin, dhe të drogës është i koncentruar në vendin e inflamacionit herë më e madhe nuk neutralizuar nga trupi.


Fshikëz futje pikë-pikë në gratëKjo procedurë e bën mjeku për karrige gjinekologjike me një fshikëz bosh, një nga kërkesat - të përmbahen nga urinimi 2 orë para dhe pas procedurës.

 • Organet gjenitale trajtohen me antiseptik.

 • Pastaj injektuar në uretrës steril kateter disponueshme dhe të prodhojnë urinë.

 • Të bashkëngjitni shiringë gji kateteri Janet dhe plotësoni fshikëz me antiseptik.

 • Pastaj shkëputur shiringë, dhe të lëngshme nga fshikëza poshtë.

 • Antiseptik administruara disa herë derisa të flukseve fluide, të bëhet transparent.

 • Pastaj rreth gjysma e mbushur me fshikëz të ngrohtë antiseptik dhe për të hequr kateterin, pacienti kërkohet të qëndrojnë më gjatë dhe nuk përpiqen të zbrazët flluskoj 1-2 orë.


 • Përgatitjet për fshikëz instalacioni


  Në fshikëz shpesh futur antisepsisë, të paktën - zgjidhje e naftës, të tilla si nafta detit buckthorn ose hips. Përshkruar shpesh fshikëz instalacioni protargola - ky preparat përmban jod, i cili ka veprim antimicrobial, por është e kundërindikuar në personat me mbindjeshmëri ndaj preparateve që përmbajnë jod. Të njëjtat efekte dhe Anëshkrim janë instaluar fshikëzës si yodsoderzhaschym drogës - Kollarholom.

  Nëse jeni alergjik ndaj jodit mund të përdorni paratë instalimi fshikëzës antiseptik (nitrat argjendi) ose furatsillina, permanganat kaliumi (kalium Permanganat zgjidhje) zgjidhje dimeksid. Me përdorimin e zgjidhje moderne antiseptik Dekasana të cilat bakteret nuk prodhojnë stabilitet.