Gratë Curdled alokimit

Sistemi femër Bukuri riprodhues është e ekspozuar ndaj faktorëve të jashtëm. Stresi, ftohtë, antibiotikët, jo-pajtueshmërisë higjienën intime, si dhe dietë të varfër mund të shkaktojë shqetësime në sferën seksuale të grave. Një nga simptomat e rëndësishme të konsiderohet i sëmurë ndryshon natyrën dhe sasinë e lengjet vaginale.
Alokimi Curdled në gratë ndodhin në sëmundje të ndryshme të shtojca. Në varësi të vëllimit, ngjyrë dhe erë e tyre nuk mund të jetë dëshmi e vaginosis bakteriale, klamidia, gonorrea dhe kështu me radhë. D. Bazuar në vlerësimin e natyrës tvorozhystыh lengjet vaginale sugjeron praninë e një sëmundje. Krijimi i inflamacion saktë shkakut dhe zbulimin e patogjen është e nevojshme për recetë e saktë të trajtimit.


Cilat janë konsideruar ndarjen normale?
Shenjat e shkarkimit normal (Beley) në gratë:

 • transparente të bardhë ose të bardha;

 • nuk shkaktojnë kruarje dhe djegie;

 • nuk lënë shenja në rroba dries;

 • por qëndrueshmëri nuk dendur trashë.


 • Në varësi të periudhës së ciklit menstrual, hormonal (p.sh., shtatzënisë), si dhe në situata të stresit shumës së shkarkimit mund të ndryshojnë dhe varg nga të vogla në të mëdha.

  Shkarkesë Curdled bardhë nga vagina
  Zakonisht prania e shkarkimit të bardhë tvorozhystыh nga erë kosi qumështit ndodh në maja. Infeksion maja quajtur candidiasis - inflamacion të vaginës, si rezultat i zhvillimit të tepruar të infeksionit fungale. Alokimi Curdled mund të jenë të gjelbër, dhe në mënyrë të ngjashme me një ngjyrë të verdhë. Këto manifestime shoqëruese simptoma të tilla si skuqje e perineum mucous, si dhe lëkurën e organeve gjenitale të jashtme, kruarje këto zona, ndjesi djegie gjatë urinimit. Në marrëdhënie në gratë mund të jenë ndjenja të pakëndshme dhe dhimbje në vaginë.

  Nëse mëllenjë ndodh në gratë me erozionit qafës së mitrës, kjo mund të duket shkarkimin rozë tvorozhystыh përmes papastërtisë gjakut. Vetvete candidiasis nuk është fenomen i rrezikshëm, por mund të bëhet një platformë për zhvillimin e kushteve më të rënda.

  Zgjedhja e Verdha curdled
  Yellow pa erë curdled ndarja gjenden zakonisht në rastet e shtojca bakteriale infeksion, inflamacion tubat fallopiane dhe vezore. Në akute gjatë këtyre sëmundjeve (adnexitis, oophoritis, salpingjitit) Alokimi curdled mund të jenë më të bollshme, në rastin e rrjedhës kronike - pakta. Ka gjithashtu mund të shënohet dhimbje më të ulët të barkut.

  Megjithatë, kruarje dhe djegie ndjesi në perineum gjatë sekrecioneve tvorozhystыh të verdhë, si dhe një erë të mprehtë dhe të pakëndshme ata duhet të paralajmërojë një grua. Këto simptome mund të tregojë gonorre. Është e rëndësishme që të marrë hapa për të kuruar këtë sëmundje, pasi ajo është e rrezikshme për të komplikimeve të mundshme të tyre.
  Gjelbër Curdled alokimi
  Verdhë-gjelbër dhe alokimi gjelbër curdled mund të jetë një shenjë e trichomoniasis rritje. Në të njëjtën kohë ndarjen e fortë sa curdled mund të jetë një shenjë e trashje, vaginosis bakteriale.

  Ngjyra, cilësi dhe shenja të tjera të shkarkimit nuk është simptomat përcaktuese në diagnozë. Të njëjtat Manifestimet e tyre mund të ndodhë në sëmundje të ndryshme. Intrigës është se të shkruarit jashtë ndryshim Beley dysbiosis vaginë, ju mund të kaloni në zhvillim infeksione serioze që kërcënon shëndetin e grave dhe partnerin e saj. Për të përcaktuar më mirë shkaqet dyzbyoza duhet të konsultoheni me gjinekologun tuaj dhe të merrni testuar