Bold pas seksit

Gratë Bold pas seksit - Tema mjaft e zakonshme për diskutim. Në përgjithësi shkarkimin, vaginale ose të bardhë, mund të jenë shumë të ndryshme. Jo të gjithë prej tyre janë baza patogjene. Por ajo që është normë, dhe duke treguar sëmundje? Le të përballen me atë.

Karakteri Bold normale pas seksit


Ju nuk duhet të prishin pamjen para dhe pas seksit transparente qëndrueshmëri shkarkimeve të lëngëta. Fakti që ngacmim është një nxitojnë të gjakut në organet gjenitale. Gjëndra të veçanta të vendosura në mukozën e vaginës të fillojnë të prodhojnë sekret - vajosje vaginale me të cilin futjen e anëtarit mashkullore në vaginë dhe të lëvizë nëpërmjet saj shumë më të lehtë. Kur orgazmë femër të duket përzgjedhje transparente, por cilësi më të trashë me mpiksjen e të lehta. Bazat për shqetësim nuk duhet të jetë, me kusht që asnjë kruarje, erë apo djegia.

Alokimi bardha-verdhë pas seksit, të trasha, të rënda, me një erë të mprehtë, të jetë e mundur në qoftë se derdhje ndodhur në vaginë pa përdorur kondom ose marrëdhënie seksuale ndërprerë. Ta themi thjesht, ajo rezulton e spermës që merr në traktin gjenital.

Shkarkimi jonormal nga vagina pas seksit


Ju duhet të paralajmërojë daljen e gri, të verdhë, të gjelbër shkarkimin purulent pas seksit të pambrojtur për një javë ose dy. Ata zakonisht tregojnë infeksion të transmetueshme seksualisht. Mbështetur ndoshta në formën e skuqje dhe pimples të vogla në organet gjenitale, djegie, kruarje.


 • Nëse pas zgjedhjes seksit shfaqet me erë të kalbur erë peshkut, probabilitetin e trichomoniasis apo gonorre. Natyrisht, me simptoma të tilla duhet të shihni një mjek dhe të merrni testuar për praninë e sëmundjeve veneriane.

 • Rastet kur gratë ankohen për ndodhjen e gjakderdhjes pas seksit. Ata nuk janë gjithashtu normale. Shkaqet e tillë Beley vendosur, dhe ata nuk janë të lidhur gjithmonë me sëmundje të sferës seksuale. Për shembull, gjakderdhje postkoytalnoe mund të jetë rezultat i dëmtimit mekanik të mureve mukozës së vaginës ose mitrës si pasojë e marrëdhënieve seksuale të përafërt ose tepër aktiv.

 • Nganjëherë arsyeja për shkarkimin e tillë është duke marrë hormonet, në qoftë se një grua humb një pilulë ose ilaç thjesht nuk i përshtatet.

 • Diktim pas seksit mund të rezultojë të njëjtat Infeksionet urogjenitale.

 • Nuk janë të kuq, pasi përzgjedhja e seksit të jetë e mundur për shkak të inflamacionit në grua legen - gjakderdhje gjatë marrëdhënieve seksuale erozionit qafës së mitrës, polyps, cervicitin. Përveç kësaj, e njëjta formë e gjakut holluar mund të ketë përzgjedhje pas seksit pas lindjes - madje edhe kur jashtë mbetet lohy, sekrecionet Postpartum mitrës.

 • Shkarkimi Brown pas seksit është shpesh një simptomë e Endometrioza - inflamacion i endometrium, rreshtim e brendshme e mitrës atë. • Izolimi i shtatzënisë pas seksit


  Për shkak të ndryshimeve hormonale të trupit në gratë shtatzëna rrit sasinë e lengjet vaginale, duke përfshirë edhe pas seksit. Gratë në pozitën e shkarkimit të bardhë pas seksit është një normë absolute. Megjithatë, ata bëhen të dhimbshme, dhe të ketë erë të dobët kosi. Megjithatë, duhet të lajmërojnë pamjen përgjakshme, kafe ose kafe shkarkimin, pasi ato tregojnë fillimin e lindjes spontane abort ose të parakohshme për shkak të shkëputje placentar. Në raste të tilla, ju keni nevojë për të thirrur një ambulancë.

  Kështu, shkarkimi nga vagina pas seksit - është normale. Arsyeja qasje në një mjek duhet të jetë një ndryshim në natyrën e tyre, dhe parehati të tyre shoqëruese.