Fytonefrol - Udhëzime për përdorim

Për trajtimin dhe profilaksinë e sëmundjeve të urologjike shpesh përdoret akuzat e bimëve mjekësore. Ky mjet mund të përdoret edhe në mënyrë të pavarur dhe si një shtojcë për terapi bazë. Sipas udhëzimeve koleksion Urological Fytonefrol miri të përshtatshme praninë e sëmundjeve të sistemit urinar. Prandaj është e rëndësishme për të kuptuar se si për të marrë Fytonefrol dhe se si ky mjet punon.
Përbërja e Fytonefrol bimor
Udhëzimet deklaroi se Fytonefrol referohet diuretics bimor. Struktura e mbledhjes urological Fytonefrol përfshin komponentët e mëposhtëm bimore:


 • Lulja e Calendula, kanë anti-inflamator, diuretik dhe vetitë antimikrobik. Gjithashtu në këtë fabrikë përmban flavonoids, të cilat lehtësimin vrull muskujve dhe si rezultat, të zvogëlojë dhimbjen.

 • Gjethet e karamele mente, i cili është një agjent antiseptik natyrore dhe analgjezik.

 • Bearberry lë ndihmë për të "pastruar" traktit urinar nga viruset dhe bakteret patogjene.

 • Rrënjët e Eleutherococcus posedojnë pronat immunomodulatory dhe tonik.

 • Frytet e kopër rritur urinim.


 • Dozim

  Tea treguar Fytonefrol marrë në sëmundjet inflamatore të veshkave dhe traktit urinar. Perdorimi i bimor justifikohet si sëmundja akute, dhe për parandalimin e rikthim në inflamacion kronik të sistemit urinar.
  Udhëzimet për tarifën e aplikimit Fytonefrol deklaruar se ky mjet ka praktikisht nuk ka efekte anësore. Ky është një avantazh bimor.
  Tani është e rëndësishme të mbani mend se si të krijoj Fytonefrol dhe në atë që doza për të marrë. Mbledhja është në dispozicion në dy forma farmaceutike:


 • në formën e përbërësve të copëtuar bimëve;

 • në dispozicion për të bërë çanta filtër.


 • Në lugë parë mbledhjen e rastit 2 derdh një gotë me ujë të nxehtë të ziera, atëherë është e nevojshme për të ngrohur një banjë me ujë për gjysmë ore. Çaji që rezulton është ftohur dhe të filtruar. Pastaj shtoni ujë të zier në mënyrë që vëllimi i përgjithshëm ishte 200 ml Fytonefrol duhet të marrë formën e ngrohjes 3 herë në ditë për një filxhan të tretë.
  Pagesa Brew e çanta filtër të lehtë. 2 paketa e nevojshme për të derdh 100 ml ujë të valë dhe të insistojnë. Pastaj shtrydh paketat dhe shtoni ujë të valë që do të vijnë 100 ml Merrni gjysmë filxhan tri herë në ditë.

  Bimor mbledhjen e rekomanduar për të marrë rreth gjysmë ore para ngrënies. Kohëzgjatja Mjekimi është zakonisht nga 2 javë deri në një muaj.