E mbledhjes Urological - Udhëzime për përdorim

Përgatitjet për trajtimin e sëmundjeve urologjike është shumë. Por shumica e drogës kanë contraindications dhe efekte anësore të pakëndshme. Zakonisht antimicrobials përdoret në fazën fillestare të sëmundjes për lehtësimin inflamacion dhe shkatërrimin e infeksionit. Pas lehtësim i pacientit është e dëshirueshme braktisin mjekim të fortë dhe të shkojnë në bar.
Fytopreparatom më e mirë për të trajtuar shumë sëmundje konsiderohen tarifë Urological. Ai jo vetëm që ka efekt antispasmodic dhe diuretik, por edhe dezinfekton dhe ndihmon inflamacion të luftuar dhe qetësues. Para përdorimit, mbledhja Urological e nevojshme për të shqyrtuar udhëzimet për përdorim. Çfarë mund të mësojnë nga ai?


Çfarë është në mbledhjen urological?
 • Lë Bearberry që kanë qenë prej kohësh përdorur për të trajtuar sëmundjet e zonës urogjenital. Ndonjëherë ata janë zëvendësuar gjethe Kastrati që japin një efekt të ngjashëm - antibacterial, diuretik dhe antispasmodic.

 • Lulet e Calendula njohur mjekësi zyrtare si një efektiv anti-inflamator dhe dezinfektues.

 • Gjethe nenexhik kanë qetësues dhe veprimit antispasmodic.

 • Frytet e kopër - një antiseptik i madh dhe një diuretik vet.

 • Rrënjët эleutorokokka ndihmojnë trupin të shërohet pas një sëmundjeje të rëndë, siç janë efekt tonik dhe tonik. • Kur përdoret mbledhjen Urological?  Në mënyrë tipike, mjekët përshkruajnë këtë drogë për të gjithë pacientët me sëmundje të veshkave dhe traktit urinar. Ju mund të aplikoni që nga dita e parë e sëmundjes, pasi kjo do të shërim me shpejtësi dhe të rritur efektivitetin e barnave të tjera. Arsyeja më e zakonshme për marrjen e drogës janë sëmundje të tilla si cystitis, uretritin sëmundje akute ose kronike të veshkave, infeksion të traktit urinar.

  Kundërindikimet për të përdorur mbledhjen urological  Përkundër faktit se bari që përbëjnë drogës rrallë shkaktojnë efekte anësore, ky mjekim nuk mund të pini të gjithë. Para përdorimit, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Shumë njerëz kanë intolerancës individuale të disa bimëve. Dhe në udhëzimet për përdorim mbledhjen urological shënuar vetëm tre contraindications: shtatzënisë, laktacionin, mosha 12 vjet.


  Si për të pirë mbledhjen Urological?  Nëse ju keni vendosur se ju nuk jeni kundërindikuar drogë, fillojnë marrjen e drogës në mënyrë rigoroze sipas udhëzimeve. Metoda e bimeve pirja varet paketimin e saj. Nëse drogës është prodhuar në formën e çanta filtër, dy prej tyre me ujë të zier dhe insistojnë orë. Pastaj filtër infuzion dhe ndahet në tri faza. Pini para ngrënies. Mbledhja Urological në formën e bimëve duhet të jetë zier në një banjë me ujë për gjysmë ore, 10-15 minuta të ftohet, pastaj thahet dhe shtrydh të lëndëve të para.