Urological Fytonefrol koleksion

Fytonefrol mbledhjen Urological - një koleksion të bimëve medicinale që kanë efekte anti-inflamator, kur përdoret për sistemin urinar. Përveç kësaj, Fytonefrol është një diuretik, ka antispasmodic, tonik, imunostimulues dhe efekt antiseptik. Herbs për mbledhin thata dhe grimcuar për lehtësi në pirja, të gjelbër me inclusions e ngjyrë të verdhë ose krem.

Përbërja FytonefrolaPërgatitja përfshin bimeve të tilla si Calendula (lule), mente (lë), kopër kopsht (fara), bearberry përbashkët (fletë) gjemba эleuterokok (rhizome). Pagesa Bearberry është 40%, Calendula - 20%, fara kopër - 20% эleuterokok dhe nenexhik - 10%. Pesha totale e paketës është një koleksion '50

Aksioni i mbledhjes zgjedhësit Fytonefrol:

 • Lulet e Calendula kanë efekt anti-inflamator dhe lehtësimin e spazma e muskujve të butë, duke kontribuar në rrjedhjen e urinës dhe lehtësimin inflamacion i veshkave dhe të fshikëzës.

 • Bearberry përmban Arbutin e cila ka veti diuretik dhe heq spazma dhe inflamacion të traktit urinar.

 • Peppermint ka aktivitet antimicrobial jo vetëm mbi sistemin urinar, por ajo është përdorur shpesh për inflamacion të traktit gastrointestinal.

 • Kopra ndikon drejtpërdrejt në sistemin urinar përmes pronave anti-inflamator dhe diuretik dhe është qetësues gjithë trupin, hypotensive dhe pronat laksativ (përdoret shpesh për humbje peshe).

 • Fytonefrol përmban эleuterokok e cila ka një tonik dhe pronat tonik, normalizes metabolizmin.


 • Mbledhja Urological Fytonefrol - tregues dhe Anëshkrim


  Treguesit kryesore për Fytonefrola - është sëmundje inflamatore të veshkave dhe infeksion të traktit urinar (Fytonefrol rekomandojmë pacientët me cystitis, pielonefrit, urethritis). Fytonefrol koleksion Kundërindikimet në reaksionet alergjike në disa bar që përbëjnë mbledhjen. Gjithashtu, të drogës është i kundërindikuar në shtatzëni dhe ushqyerjes me gji. Nuk Fytonefrol të përdoret në fëmijët nën 12 vjet. Si një diuretik Fytonefrol mund të përdorni në sëmundje të veshkave dhe kardiovaskulare.

  Dozimi Fytonefrola
  Tarifa për përdorim zaparivayut, ky koleksion prej rreth 10 gram ose 2 lugë Hidh 200 ml ujë të vluar dhe të vazhdojë për të ngrohur në një banjë me ujë për 30 minuta. Pastaj hiqni nga të nxehtit dhe 10 minuta, ftohet në temperaturë dhome. Pastaj të filtruar, wringing jashtë lëngun zapareni e mbledhjes. Deri gota e tyre e supë të shtoni ujë dhe për të marrë para ngrënies (30 minuta para ngrënies) 3 herë në filxhan ditën e tretë e 2 deri në 4 javë.
  Në qoftë se mbledhja është prodhuar në qese filtër, dy prej tyre derdh 100 ml valë tas эmalyrovanoy ujë, të mbuluar dhe të insistojnë orë. Merrni pikërisht si supë, por një gjysmë gotë me pak ngrohur para se të përdorni dhe të shkundur zgjidhje.

  Shumë pacientë të cilët morën Fytonefrol ankuar për shijen e saj të hidhur dhe erë e Eleutherococcus, e cila është e vështirë për të vrarë. Sidomos me përdorim afatgjatë, e cila është e nevojshme për këtë përgatitje, megjithë shfaqjen e shpejtë të efektit terapeutik. Komente pozitive Fytenefrole - është efektiviteti i saj, sidomos në cystitis pak më pak e theksuar pyelonephritis efekt dhe duhet të përdoret më. Drogës shumë të mirë dhe efekt diuretik, një efekt pozitiv në fazat e hershme të inflamacionit kronik. Një argument i rëndësishëm për zgjedhjen e drogës është e natyrshme dhe çmimi i saj të arsyeshme.