Pllakat e cystitis

Kjo patologji si (infeksion fshikëz) cystitis - mjaft të zakonshme në gratë për shkak të karakteristikave të strukturës anatomike të sistemit urogjenital. Kjo është arsyeja pse, u përball me këtë lloj problemi, gratë mendojnë për ato pije pilula cystitis, dhe se në këtë gjendje mund të bëhet për të lehtësuar shëndetin e tyre.
Çfarë janë antibiotikët përdoren për të trajtuar sëmundje?
Për shkak të fakti se cystitis referohet sëmundjes inflamatore, shkaku i cili mund të jetë i baktereve patologjike dhe infeksion, mjetet kryesore të luftimin është antibiotikët. Konsideroni ato më të përdorur zakonisht.


 • Biseptol - përfaqëson një agjent antimicrobial kombinuar, e cila ndihmon për të përballuar me sukses me patologji të ngjashme. Drogës është e përshkruar vetëm pasi agjenti i saktë dëshirore është i instaluar.

 • Levomytsyn, në dispozicion në tableta - gjithashtu e përdorur gjerësisht në trajtimin e cystitis në gratë. Për shkak se ky mjet ka një gamë të gjerë të veprimeve, të paaftë për të mposhtur sëmundjen, madje edhe në ato raste kur agjenti nuk është vendosur saktësisht. Por e përdorin atë me kujdes dhe vetëm për qëllime mjekësore.

 • Më të përdorura të drogës është në dispozicion në tableta, dhe janë përdorur në trajtimin e cystitis janë Monural. Për shkak të efikasitetit të saj të lartë, një herë kohë të mjaftueshme për të marrë një droge pilulë për të hequr qafe cystitis. Monural ka aktivitet të lartë dhe në mënyrë efektive përballon patogjene të tilla si Proteus, Escherichia coli, Klebsiella dhe psevdomonady. Prandaj, siç u përmend më lart, edhe një tabletë e antibiotikut do të ndihmojë të shpëtoj nga cystitis, dhe për të përmirësuar shëndetin e gruas. Ashtu si ilaçe të tjera, Monural kërkon recetë.

 • Nitroxoline - përdorur shpesh në këtë gjendje. Drogës selektive ndikon patogjen gjenetik aparat, duke shkaktuar vdekjen e tij. Në veçanti, ndërpreu procesin e sintezës së ADN në bakteret. Ajo ka një gamë të gjerë të veprimeve.

 • Një tjetër medikament që është i aplikueshëm në cystitis Nolytsyn, cila gjithashtu i përket grupit të antibiotikëve. Drogës ka një ndikim shkatërrues në të dy baktereve Gram-negative dhe gram. Ky produkt medicinal është zhytur shpejt dhe ka një veprim të gjatë - deri në 12 orë, e cila është shumë i përshtatshëm, sepse ajo merr vetëm të marrë 1-2 tableta në ditë, pas udhëzimeve të mjekut.


 • Si cystitis trajtohet?
  Ashtu si çdo sëmundje tjetër, cystitis kërkon trajtim kompleks. Për shkak se një trajtim i vetëm antibiotik nuk është e mjaftueshme. Shpesh mjekët përshkruajnë medikamente dhe bimor. Një shembull i kësaj mund të jetë Fytolyzyn.
  Ky medikament është përdorur gjerësisht për trajtimin jo vetëm të cystitis, por pyelonephritis. Drogës është një diuretik. Për shkak të rritjes së shpeshtësisë të urinimit, infeksion shpejt lë fshikëz, t. K. Me urinës dhe është pjesë patogjene.

  Një veprim i ngjashëm ka edhe Canephron, e cila është gjithashtu e përdorur gjerësisht në këtë gjendje. Përbëhet ekskluzivisht nga bimëve, kështu që mund të jenë të dizajnuara me ënjtje të fortë në gratë shtatzëna.
  Kështu, një grua edhe duke e ditur se tableta zakonisht pi me cystitis nuk duhet të angazhohen në vetë. Kur simptomat e para të sëmundjes, duhet të konsultoheni me një mjek sa më shpejt të jetë e mundur. Diagnostikuar me kohë dhe trajtimi projektuar siç është çelësi për një shërim të shpejtë nga ndonjë sëmundje.