Qirinj në shtojca inflamacion

Qirinj në shtojca inflamacion janë në trajtimin e sëmundjes në mënyrë që të eliminuar dhimbje, lehtësimin inflamacion, të rritur imunitetin. Rektal veprimi dhe suposte vaginale ngjashme me atë të injektimit. Përdorimi i tyre lehtëson thithjen e shpejtë të drogës në gjak.
Qiri I pyetur në shtojca inflamacion për të aplikuar, mund të përgjigjem një mjek pas testit. Por e di që ofron farmokolohyya moderne, një grua duhet të jetë dhe vetë. Të gjitha qirinj anti janë në dispozicion në dy forma: për aplikim rektal dhe vaginal. Konsideroni ato më të njohura.

Qirinj zorrës së trashë në shtojca inflamacion


Për një trajtim të plotë të simptomave të inflamacionit të shtojca përdorur një ilaç të përbashkët si Yndametatsyn - supozitorëve zorrës së trashë që shtypin inflamacion, analgjezik dhe antipiretik. Ky është një ilaç i lirë dhe efektive shpëton nga tërhequr dhimbje në bark, i emëruar mjeku. Qiri në adnexitis futur në zorrën e trashë gjatë natës ose dy herë në ditë.
Diclofenac - suppositories zorrës së trashë, me shpejtësi në lehtësimin e dhimbjeve dhe inflamacion. Produkti përfshira në listën e barnave esenciale. Mjaft një shkëndijë prezantua para gjumit. Pavarësisht efikasitetin e saj dhe disponueshmërinë, vetë drogës nuk rekomandohet: contraindications mundshme. Para përdorimit, lexoni me kujdes udhëzimet.

Qirinj vaginale në shtojca inflamacion


Kur inflamacion i shtojca të përdorura qirinj Metyluratsylovыe për përdorim vaginale. Aplikimi i tyre përshpejton rigjenerimin e qelizave, stimulon mbrojtjen qelizore dhe humorale. Ilaçi mund të shkaktojnë alergji dhe ka contraindications.
Është e rëndësishme për të kuptuar se kur shtojca inflamacion qirinj përdoren për trajtimin simptomatike. Vetëm si një shtojcë për trajtimin themelor: antybyotkam përshkruara nga mjeku juaj në bazë të analizës. Kur inflamacion i shtojca nuk është e mjaftueshme vetëm për të hequr simptomat, futur supozitor. Kjo sëmundje kërcënon gruaja jopjellor. Ne duhet të kujtojmë se kjo dhe për të shmangur hipotermi, përzierja, forcimin e imunitetit dhe menjëherë të vizituar një gjinekolog.