Qirinj oblepihovyj vaginale

Qirinj Oblepihovyj - provuar gjatë viteve të mjekësisë natyrore. Pavarësisht nga gamë të gjerë të indikacioneve, më së shpeshti përdoret në gjinekologji. Suppositories vaginale Oblepihovyj nuk kanë nevojë për reklama, shumë gra janë të njohur si shërimin efektiv plagë dhe drogës anti-inflamator. Me pranishëm oblepyhovomu vajit në përbërjen e qirinj nga një numër i vetitë pozitive. Qirinj oblepihovyj vaginale:

 • stimuluar rimëkëmbjen lokale të lëkurës dhe mukozës;

 • të nxitur shërimin e shpejtë të lëkurës dhe mukozës membranat përmes përshpejtimit të epithelialization;

 • bëjë anti-inflamator, qetësues dhe mbrojtëse veprimin moderuar.


 • Indikacionet suppositories vaginale me vaj detit buckthorn


  Vlen të përmendet se në shumë "të pafajshëm" nga ana e tij e natyrshme e oblepihovyj supozitorëve (supozitor) në shumicën e rasteve punë të mirë me sëmundjet gjinekologjike.
  Në përputhje me udhëzimet për përdorim suppositories vaginale e naftës detit buckthorn është përdorur me sukses në:


 • inflamacion të vaginës - coleitis;

 • inflamacion i mukozën e qafës së mitrës kanalit - endoservicitis;

 • inflamacion i endometrium - endometritis;

 • kanal përmbysja mitrës qafën e mitrës - эktropyone;

 • erozioni i qafës së mitrës.


 • Megjithatë, në praktikë, trajtimi i qafës së mitrës të dhënave të drogës erozioni running shpesh përfundon pa rezultat. Përdorimi i vaginale buckthorn suppositories detit është e mundur vetëm me sëmundje të butë apo pas procedurave të electrocautery, lazer ose cryodestruction, erozioni heqjen radiowave.

  Aplikimi përmban suppositories vaginale detit buckthorn


  Shpesh femrat pyesin: nëse paketa e qirinj oblepyhovыmy tregon "suppositories zorrës së trashë," ju mund të përdorni ato vaginally? Ju mundeni. Gjinekologjike oblepihovyj qirinj përdorura vaginally - futet në vaginë.
  Dozimi është e thjeshtë: të marrë nga paketimin supozitor, me kujdes duke përdorur gishtin tregues futur më thellë në vaginë. Hyrja Procedura të bëjë më të mirë në pozicion të prirur, me deri në gjysmë ore të paktën gënjeshtër. Për të marrë një mësim të mirë efekt terapeutik në kërkesa rekomandon vaginale oblepihovyj vënë qirinj gjatë natës. Për të shmangur të brendshme errësirë ​​në të verdhë duhet të përdorni një copë litari.

  Kohëzgjatja e trajtimit varet nga ashpërsia individuale dhe aktuale sëmundjes dhe kursin e saj. Zakonisht trajtohen me suppositories vaginale vaj detit buckthorn zgjat 8 deri në 15 ditë. Frekuenca e supozitorëve administratës përcaktuar nga një mjek dhe janë zakonisht në varg 1-2 herë në ditë.
  Kundërindikimet dhe efektet e mundshme anësore
  Contraindication vetëm për përdorimin e suppositories vaginale është buckthorn detit Mbindjeshmëria në komponentët e produktit.
  Kjo është e rrallë, por ende reagimet e mundshme alergjike ndaj përbërësve kryesore ose ndihmëse suppositories vaginale me vaj buckthorn detit. Në këtë rast, zakonisht kërkon heqjen e medikamentit.

  Herë pas here gra ankohen për një ndjesi djegie në vaginë, pas futjes së qirinj buckthorn detit. Por në shumicën e rasteve produkti medicinal ka vыzharennoho efekte anësore të ndritshme.
  Përdorimi i supozitorëve vaginale buckthorn detit të fillojë vetëm pas leximit udhëzimet për përdorim dhe, nëse është e nevojshme - pas konsultimit me një mjek.