Qirinj Methyluracilum në gjinekologji

Në farmakologji, janë qirinj që japin një efekt të plotë terapeutik në trup - kjo Methyluracilum qirinj përdorura në gjinekologjisë në vaginë. Të përfshira në metyluratsylovyh tyre përbërjen qirinj komponentet aktive të kontribuojnë në shërimin më të shpejtë, rigjenerimin e qelizave, stimulimin e proceseve metabolike në trup.
Tipar i tyre kryesor është aftësia për të përshpejtuar formimin e qelizave të bardha të gjakut dhe qelizave të kuqe të gjakut.

Qirinj Methyluracilum: aplikacionet në gjinekologji


Përkundër faktit se qirinj Methyluracilum destinuara për rektal, në gjinekologji përcaktuar tyre për përdorim vaginale.

Shumica Methyluracilum qirinj gjinekolog caktojnë një grua në rastet e mëposhtme:

 • Periudha postoperative, në qoftë se ka pasur një operacioni në qafën e mitrës ose vaginë;

 • për trajtimin e erozioni cervikal;

 • dëmtimi mekanik i vaginës ose mitrës.


 • Batching
  Medikament mjekësor vjen në formën e qirinj që janë të bardhë ose krem ​​ngjyrë, aromë. Në varësi nga shkalla e sëmundjes një ditë ju mund të përdorni 1-4 qirinj. Kjo zakonisht është kohëzgjatja e trajtimit është dhjetë ditë. Megjithatë, periudha e përdorimit të qirinj mund të rregullohen mjekun Methyluracilum në çdo rast. Pra, nuk do të angazhohen në vetë dhe kohëzgjatjen e trajtimit varion sipas dëshirës, ​​pasi kjo mund të shkaktojë efekt të kundërt dhe nuk do të kontribuojë në fillimin e shërimit.

  Qirinj Methyluracilum: contraindications dhe efektet anësore


  Ashtu si çdo medikament nuk është e rekomanduar përdorimin e saj në prani të grave në këto shtete:

 • Sëmundja Hodgkin;

 • neoplazmes malinje të traktit gastrointestinal;

 • leukemia (akute, kronike);

 • hypersensitivity cilitdo përbërësi që është pjesë e medikamentit;

 • marramendje.


 • Për shkak se është ndërmarrë gjykime klinike për të drogës për gratë shtatzëna dhe lactating, ajo duhet të përmbahet nga përdorimi qirinj Methyluracilum para fundit të shtatzanisë dhe ushqyerjes me gji.

  Reagime negative serioze për përdorimin e qirinj metyluratsylovyh lindin. Megjithatë, në disa raste, një grua mund të ndjehen një ndjesi djegie në vaginë. Reaksione të mundshme alergjike që ndodhin në rast të anulimit të përgatitjes farmaceutike.

  Qirinj Methyluracilum vaginally, siç zbatohet në muaj?


  Nëse mjeku juaj ka përshkruar qirinj Methyluracilum për administratën vaginale, përdorimi i tyre gjatë gjakderdhje menstrual duhet të ndalet. Pas zgjedhje, ju mund të vazhdojë trajtimin. Megjithatë, është më mirë për të filluar trajtimin pas ditë kritike janë të gjatë. Atëherë nuk do të keni për të bërë një pushim, kur papritmas filloi me menstruacione.

  Ky përjashtim aplikuar suppositories vaginale gjatë menstruacioneve për shkak të faktit se ata janë të ngjarë të jetë tretur në sekrecionet dhe, në përputhje me rrethanat, do të excreted nga trupi para se të fillojnë efekt terapeutik në trup.

  Suppositories Methyluracilum vaginale pas djegurit e erozionit


  Pas procedurës djegurit erozionit gjinekologu mund të jetë qirinj Methyluracilum. Erozioni Spark në Methyluracilum në gjendje të ofrojnë shërim lokale plagë, rigjeneruese efekt.
  Qirinj Methyluracilum janë unike: kolertek, metatsyl, meturakol, styzamet.

  Ajo duhet të mbahet mend se gjatë qirinj trajtimi metyluratsylovymy për të eliminuar plotësisht seks.
  Qirinj Methyluracilum përdoret efektive për trajtimin e proceseve inflamatore në trupin e çdo shkak, duke përfshirë për trajtimin e sëmundjeve të organeve femra. Megjithatë, më i madhi qirinj terapeutike fuqi me Methyluracilum ofrojnë si pjesë e terapi ndihmës, ndërsa përdorimi i efektit terapeutik të veçantë mund të jetë mjaft e dobët.