Klymalanyn - Udhëzime

Menopauza - një periudhë mjaft e vështirë në jetën e çdo gruaje. Që nga pothuajse të gjitha rastet klymakteryy çrregullime të shoqëruar nga një listë e shumë sistemeve dhe organeve të trupit të femrës. Një nga shenjat më të bezdisshëm e moshës wilting konsiderohet një shkelje e sistemit autonom. Në lidhje me atë që gratë ankohen konstante, ashtu-quajtur "hot flashes", dhimbje koke, rritje djersitje, dhe kështu me radhë. D.
Kjo simptome të ndikojë negativisht në gjendjen psikologjike dhe fizike të grave, në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon cilësinë e jetës. Prandaj, shumë përfaqësues të kësaj grupmoshe janë drejtuar për përdorimin e drogës të ndryshme për të eliminuar pak manifestimin e menopauzës.

Natyrisht, mënyra më efektive për të luftuar çrregullime menopausal ristrukturimin trupi është konsideruar terapi zëvendësimi të hormoneve. Megjithatë, droga hormonale ka contraindications dhe efektet anësore. Për më tepër, sot ka ilaçe shumë më të sigurt që lejojnë gratë për të mbijetuar në këtë periudhë të vështirë pa ndonjë problem dhe pasojat, duke mbetur tërheqëse dhe të gëzuar.
Një shembull i gjallë Klymalanyn drogës, e cila sipas udhëzimit përbëhet nga substanca biologjikisht aktive dhe ka praktikisht nuk ka contraindications.


Klymalanyn dhe analoge - Udhëzime për përdorimSigurisht, për të lehtësuar simptomat e menopauzës menjëherë mund të ndërmerr masa radikale, pra të fillojë të marrë hormonet. Por ju mund të shkoni edhe në mënyrë tjetër. Nga rruga, mjekët gjithashtu kanë pikëpamje të ngjashme, që mund të fillojë me ilaçe bimor dhe vitamina dhe minerale komplekset. Në lidhje me këtë, shumë të bëjnë zgjedhjen e tyre në favor të drogës Klymalanyn.
Sipas udhëzimeve të tabletave komponent aktiv Klymalanyna është beta-alanine, e cila ka një efekt të drejtpërdrejtë në lëkurën e anijes. Efektet pozitive për shkak të aftësisë së substancave aktive për t'iu kundërvënë lirimin e histamine. Kjo zvogëlon simptomat menopausal, duke përfshirë "flashes nxehtë" dhimbje koke, djersitje dhe simptoma të tjera provokuar vasodilatation mprehtë.

Përbërja Klymalanyn është unik, por tregu modern farmakologjike mund të ofrojë grave një shumë të drogës, udhëzimet për përdorim, duke specifikuar të njëjtin parim.

Si për të marrë Klymalanyn?

Natyrisht, Klymalanyn projektuar për gratë menopauzës, u përball me çrregullime të sistemit autonom.
Udhëzimet e dhëna, për të eliminuar simptomat, drogës Klymalanyn duhet të marrë 1-2 tableta në ditë me ujë të bollshëm, pavarësisht nga ngrënies. Kohëzgjatja e marrjes nuk është i kufizuar, pasi ky ilaç nuk është problematike. Megjithatë, në shumicën e rasteve të mjaftueshme për të eliminuar zhgënjimin 5-10 ditë. Nëse simptomet rifilloi, trajtimi mund të përsëritet.


Kundërindikimet dhe efektet anësore Klymalanyna

I vetmi reagim negativ si një contraindication Klymalanyna fakt është mund të shkaktojë skuqjen alergjike, kruarje dhe manifestimeve të tjera të komponentit intolerancës. Në qoftë se efektet anësore janë shprehur shumë qartë, trajtimi duhet të ndërpritet, përndryshe arsyet për ndërprerjen e drogës atje.
Është gjithashtu me vlerë duke vënë në dukje se, edhe pse Klymalanyn dhe është konsideruar si një droge relativisht të sigurt, por, megjithatë, para se të marrë duhet të konsultoheni me një profesionist me përvojë.