Qirinj Ihtiola në gjinekologji

Në rastet kur ka një nevojë për trajtim, shumë gra preferojnë mjetet juridike natyrore. Ata janë të butë dhe të veprimit shpesh të rënda dhe mundësia e komplikimeve kur duke përdorur drogë bazë bimore është minimal.
Mjetet natyrale që kanë për shumë vjet përdorur në trajtimin e sëmundjeve gjinekologjike, jo i kufizuar për ilaçe. Lista e ilaçeve minerale përdoren për trajtimin e profilit gjinekologjik, qirinj ichthyol kokë.

Substanca aktive
Ichthyol paraqet veten naftës shist argjilor, që është ndarja e shist argjilor të naftës janë kryer nga proceset kimike komplekse. Ajo së pari është përdorur një mjek gjerman në shekullin e 19 për të trajtuar sëmundje të ndryshme të lëkurës. Më vonë zgjeruar gamën e saj, dhe u bë e përdorur gjerësisht në gjinekologji. E vetmja pengesë për shpërndarjen e saj janë bërë një erë të pakëndshme, të cilat ai edituar dhe mjaft të shëmtuar.
Sot ichthyol qirinj janë përdorur shpesh në gjinekologji. Kjo shpjegohet lehtë me faktin se ajo ka ihtiola:


 • anti-inflamator;

 • Antibacterial;

 • Efekti riparues.


 • Indikacionet për përdorim
  Sëmundjet kryesore në të cilat qirinj janë përdorur ichthyol:

 • lloje të ndryshme të inflamacion të vezoreve (salpingo, adnexitis);

 • Inflamacion i mitrës (parametrit, endometritis);

 • sëmundjet e qafës së mitrës (erozionit, cervicitin);

 • sëmundje të lokalizuara në vaginë (vaginosis bakteriale, vaginitis).


 • Me të gjitha këto sëmundje ichthyol qirinj nuk janë përdorur nga vagina.

  Dozim
  Duhet të theksohet se qiri është mbi rektumi. Kjo është arsyeja pse shumë gra nuk e di se ku mund të embed ichthyol qirinj, futur ato në vaginë. Pra ka një acarim të fortë të vaginës dhe gruaja ndjen siklet. Për të parandaluar këtë është e nevojshme që të higjienës vulvë, duke përdorur PH-neutral produkt.
  Apliko zakonisht ichthyol qirinj në shtojca mahisje, cysts ovarian më pak se 3 herë në ditë. Ky udhëzim për përdorimin e qirinj yhtyolom gjinekologjike rekomandon përdorimin në trajtimin e pads sanitare që do të parandaluar ndotjen e lavanderi.

  Për efekt më të mirë të drogës është e rekomanduar para se të përdorni bosh zorrë apo vënë një klizmë spastrimit.
  Side Efektet
  Efektet anësore të ihtiola drogës në qirinj vërejtur. Ka pasur raste të izoluara të vetëm tepër i ndjeshëm, duke detyruar shpenzimeve kontrast shënuar mprehtë të drogës. Reaksionet alergjike kanë simptome të qarta janë regjistruar vetëm në 01% të pacientëve.
  Contraindication
  Origjinalitet më lart ose mbindjeshmëri ndaj përbërësve lokale individuale të drogës mund të jetë Kundërindikimet për qirinj përdorimi yhtyolovыh. Ndërsa ndalohet gjithashtu të përdorin drogë me drogë që përfshin përmbajnë metale të rënda ose jod.

  Kur qirinj shtatzënisë ichthyol zbatohen nuk është e ndaluar, si dhe me dhënien e gjirit. Prandaj ichthyol qiri është medikament që përdoret për të ngritur gjatë shtatzënisë sëmundjet gjinekologjike.