Qirinj vaginale Heksykon

Gjithkush e di se sa e rëndësishme është kohë për të trajtimin e infeksioneve të sistemit riprodhues. Kjo është veçanërisht e rëndësishme gjatë shtatzënisë, sepse trajtimi i përshtatshëm do të parandalojë zhvillimin e komplikimeve të rrezikshme gjatë shtatzënisë dhe lindjes. Dhe më e rëndësishmja - ajo do të mbrojë fëmijën nga infeksioni.
Drogës ideale për trajtimin e infeksioneve urogjenitale duhet të plotësojnë kërkesat e mëposhtme:

 • posedojnë veprim spektër të gjerë antibacterial kundër patogjeneve të ndryshme;

 • nuk ndikojnë në aktivitetin e lactobacilli dhe jo të shtypur ciklin e tyre të jetës;

 • tolerohet mirë;

 • kanë efekte minimale anësore;

 • të jetë i sigurt për trupin e gruas dhe të fetusit.


 • Suppositories vaginale Ajo Heksykon përmbushur të gjitha kriteret e mësipërme. Përveç kësaj, përbërësit e drogës zhytur në gjak në sasi minimale. Kështu që ndoshta përdorimi i saj i sigurt gjatë ushqyerjes me gji.

  Qirinj vaginal Heksykon - kur të përdorni?


  Substanca aktive e drogës - një bihlyukonat chlorhexidine. Ai ka aktivitet të lartë kundër shumë baktereve që shkaktojnë infeksion i rrugëve urinare. Midis tyre është efektive kundër patogjeneve në vijim:


 • gonorrea;

 • Trichomoniasis;

 • Klamidia;

 • ureaplasmosis dhe mikroorganizmave tjerë.


 • Nën ndikimin e substancave kryesore të drogës është normalizimi i mjedisit pH vaginale. Dhe, në përputhje me rrethanat, përmirësuar statusin klinik. Vëzhgime të shumta në zbatimin suppositories vaginale Heksykon sjellë reduktim në incidencën e preeclampsia të rëndë. Pra, ata kanë përdorur gjatë shtatzënisë për të shmangur ndërlikimet e mundshme.
  Përdorimi i qirinj Heksykon vaginës ka provuar edhe në trajtimin e dysbiosis microflora vaginale. Shpesh Qirinj treguar para manipulimit kirurgjikale dhe manipulimet diagnostike intrauterine. Kjo siguron parandalimin e komplikacioneve infektive dhe inflamatore.

  Qirinj Heksykon - se si të aplikoni?


  Sipas udhëzimeve suppositories vaginale Heksykon rekomandohet dy herë në ditë. Ky trajtim duhet të jetë rreth një javë (nga 7 deri në 10 ditë).
  Besohet se suppositories vaginale Heksykon absolutisht të sigurt. Gjatë hulumtimit është gjetur asnjë efekte anësore nga të drogës. I njohur edhe rastet e intolerancës (përveç reaksioneve individuale alergjike ndaj komponentëve qirinj).
  Para se të përdorni të suppositories vaginale Heksykon mirë të konsultoheni me gjinekologun tuaj. Kjo është pavarësisht nga fakti se barnatore mund të blihen pa recetë. Por në qoftë se ju vuani nga maja, në këtë rast, supozitore anti-inflamator vaginale Heksykon të jetë i pafuqishëm. E njëjta situatë kur procesi inflamator, i cili zhvillohet për shkak të pushtimit virale. Prandaj, pa këshilla specialiste është më mirë të mos përdorin ato.