Aloe në gjinekologji

Ka dy mënyra për të trajtuar sëmundjet e grave. E para - zakonisht të gjitha kimikateve, dhe e dyta - agjentëve biologjikë (perime). Opsionale zgjidhni një gjë - ju mund të kombinohen ato.

Problemet e mundshme në gjinekologji dhe zgjidhjet e tyre duke përdorur aloe • Aloe në gjinekologji. Shpesh përdoret si një injeksion. Injeksion i aloe përdoret në gjinekologji për trajtimin e shumë sëmundjeve të grave nga kist ovarian dhe inflamacion të pengesave për tubat fallopiane dhe shterpësinë. Doza duhet të emërojë një mjek. Gjithashtu bëjnë injeksione aloe gjatë operacioneve të rimëkëmbjes.

 • Tamponin me aloe në gjinekologji. Të ndihmojë për të harruar vulvë dhe coleitis dhe trajtuar erozionin qafës kur ilaçe përdorim të pavend që mund të ndikojë negativisht në fetusin. Për këtë qëllim tabaka përdorur lëng aloe. • Si tjetër mund të përdorni aloe?

 • Është e rekomanduar për të pirë lëng aloe një lugë gjelle tri herë në ditë në qoftë se ju doni të kuruar dysplasia e qafës së mitrës.

 • Nëse ju muchytesya e menstruacioneve parregullt, dhjetëra pika nakapayte e aloe dhe rassыvayte sheqerit.

 • Nëse keni mastitë, ju do të ngjesh e lë copëtuar.

 • Dhe me mitrës mundshme për të përgatitur një shurup të veçantë, shtoni Aloe lë 2 lugë bjerë rrënjët kapak, pour 600 gram verë të kuqe, përzierje mirë dhe kuzhinier për një orë në një banjë me ujë. Dozimit e këtij shurup - lugë dy herë në ditë. • Aloe dhe mjaltë në Gjinekologji


  Kombinimi i këtyre dy komponentëve krijon efektin që habitur edhe mjekët. Ju mund të lëvizin seriozisht në drejtim të luftës kundër erozionit, në qoftë se ju mbani dy javë e trajtimit: brenda natës të hyjë swabs ngjyhet në një përzierje me lëng Aloe, mjaltë dhe vaj pluhur në mëngjes për të bërë douching tretësirë ​​e Calendula.


  A nuk nënvlerësojnë fuqinë e mjeteve juridike popullore, provoni opsionet e ndryshme të trajtimit, duke dëgjuar rekomandimin e mjekut, dhe të jetë i shëndetshëm.