Ushqyerit dhe gjirit mastitit

Kanceri i gjirit Mastopatia është shkaktuar nga ndryshimet në nivelin e hormoneve meshkuj dhe femra në trup. Rivendosja nivelet e hormoneve është një element i trajtimit të plotë të sëmundjes, dhe mbajtjen e një ekuilibër të shëndetshëm e hormoneve - parandalimin e mastitit dhe si pasojë e kancerit të gjirit. Kjo do të ndihmojë për një dietë të shëndetshme.

Si për të ngrënë për të ndihmuar trupin të përballuar me mastopathy?  • Fiber ndihmon në metabolizmin e estrogjene. Hyrje në dietën e karrota, kungull i njomë, patëllxhan, lakër, patate, speca, tranguj, fasule dhe drithërat e tërë-kokërr të rritur futje e fibër dhe për të përmirësuar metabolizmin e estrogjenit, e cila është e rëndësishme për të reduktuar stimulim hormonale të gjirit.

  • Vitaminat ndihmuar trupin. Ushqyerit dhe Inflamacioni i gjirit gjirit përfshin të hahet ushqime të pasura me vitamina të tilla si alga deti, peshk deti, mëlçisë, arra, detit buckthorn, të egra u rrit dhe boronicë. Këto produkte kanë një efekt pozitiv mbi gjendjen e indeve të gjirit. Buckthorn detit dhe rosehips përmirësimin e qarkullimit të gjakut, të lehtësojë ënjtje të gjirit.

  • Trajtojnë me qëllim të keq me mastitë fibrocystic. Kur menu Fibrocystic mastitit mirë eliminuar çokollatë, kafe, kakao dhe Coca-Cola. Ato kontribuojnë në akumulimin e lëngjeve në cysts dhe rritje e indeve. Është e nevojshme për të reduktuar konsumin e yndyrë, skuqur dhe i tymosur, si ato ndikojnë në prodhimin e estrogjenit.


  • Çfarë tjetër për të ndihmuar trupin?
    Kur dietë mastopathy sëmundja e shëndetshme mund të plotësohet me bimor që të ndihmojë të rivendosur ekuilibrin e funksioneve të shqetësuar.
    Gratë që vuajnë mastopathy, ju duhet rregullisht hani e drejtë. Kjo do të ndihmojë në lehtësimin e simptomave dhe të përballen me kauzën e saj.