Kundërindikimet për mastitë

Trajtimi i mastitë përfshin ndryshime në stilin e jetës, në mënyrë që të lehtësojë shërimin. Është e qartë se veprimet tona mund edhe të ndihmojë të përballen me sëmundjen dhe të provokojë përkeqësim në shëndetin. Prandaj është e rëndësishme të dini se çfarë nuk duhet të bëni kur mastitë.

Kundërindikimet për mastitë • Kur Inflamacioni i gjirit nuk mund të bëj banja dielli. Rrezet e diellit të kontribuojë në zhvillimin e estrogjenit në gratë, dhe të indeve të gjirit të vëmendshëm dhe të ndjeshme. Gjithashtu mbani në mend se ombrellë plazhi gjithashtu nuk do të ju jap mbrojtjen e nevojshme. Gjithsesi, zemrat tuaja do të jetë subjekt i dritës UV të shumëfishtë.

 • Gjithashtu në Inflamacioni i gjirit cistike kundërindikuar fibroze fizioterapi. Për shembull, masazh rreptësisht të ndaluara. Gjatë masazh mund të dëmtojë indet e gjirit që do të shkaktojë përkeqësim të gjendjes shëndetësore. Fizioterapia synon të përmirësojë metabolizmin në indet, ndërsa mastitit mund të japin rritje të një tumor në gji. Prandaj është e nevojshme për të braktisur zonat e ngrohta përflakur ose procedura të tjera të ngjashme.

 • Gjithashtu, gratë që vuajnë mastopathy, shmangur sauna apo dush.

 • Hipotermi frikshme dhe, të cilat mund të përkeqësojnë inflamacion i gjirit.


 • Ndikimi i hormoneve
  Në një numër të contraindications me mastopathy fibrocystic përfshin kontraceptivëve hormonal. Dhe duke pasur parasysh se shkaku i zakonshëm i mastitë është çekuilibër hormonal, ajo nuk është e habitshme. Pas të gjitha këtyre kontraceptivëve mund plotësisht të prishin ekuilibrin e hormoneve në trup.
  Lifestyle
  Kushtoj vëmendje të ngarkesës që ju vënë trupin tuaj. Ju duhet t'i përmbahet, dhe punë jashtë orarit, nervor ose punë gjatë natës është i ndaluar. Inflamacioni i gjirit progresit mund të shkaktojnë stres.

  Ushqyerit dhe gjirit
  Para së gjithash, kur mastitit nuk mund të përdorin kafe. Përfshira në atë kafeinë rrit dhimbje të gjirit, dhe nxit formimin e cysts. Sepse kafe nga dietë për të përjashtuar.
  Kur Inflamacioni i gjirit dhe nuk mund të hani yndyrore, skuqur, i tymosur, i kripur apo ushqim erëza, por gjithashtu duhet të heqin dorë nga alkooli.