Përgatitjet Inflamacioni i gjirit

Mjekësi, për fat të mirë, nuk qëndrojnë ende. Trajtimi i mastitë - Çështjet studiuar dhe zgjidhur. Sot farmakologji ofron një gamë të gjerë të prodhimeve nga mastitë. Problemi i vetëm - të zgjedhë atë që do të jetë efektive për ju. Pra, çfarë për të zgjedhur?

Përgatitjet për parandalimin e mastitëÇështja është e qartë: të angazhohen në parandalimin - është më e lehtë dhe më e lirë. Kjo është zakonisht në vijim: dietë, kufizimin futje kafeinë, mungesa e stresit, të kontrolluar ekuilibrin hormonal në trup dhe funksionimin e drejtë të zorrëve. E barnave - çdo komplekset qetësuesve (motherwort, sanëz, nenexhik, Vitamina B6, magnez).


Droga hormonale gjatë mastitëDuke pasur parasysh se shkaku kryesor i mastitë - një çekuilibër hormonal, trajtim më efektive, respektivisht, është përdorimi i hormoneve të mëposhtme kategori:


 • Androgens - pronat e hormoneve mashkullore.

 • Antiestrogen - bllokojnë veprimin e estrogjenit (Tamoxifen dhe Toremyfen).

 • Bromocriptine - përgjegjës për Hormoni, e cila është e përfshirë në formimit të qumështit në gji. • Droga jo-hormonale për trajtimin e mastitë  Përdorur zakonisht në kombinim. Përfshin opsionet e mëposhtme:


 • Përgatitjet jod. Fakti që jod kryen funksione të rëndësishme në trup, normalizes gjëndër tiroide, i cili është përgjegjës për ekuilibrin hormonal dhe grumbullohen në indet, pengon zhvillimin e tumoreve. Emërohet Jodi-pasuri Iodomarin.

 • Enzimë dhe ilaçe anti-inflamator. Heqin sistemin imunitar, të ndihmuar të heqin qafe e edemë, duke siguruar efekt analgjezik, lehtësimin inflamacion. Droga Popular lidasa, Mulsal.

 • Medikamente. Përfshin përdorimin e komplekseve bimor. Efektive bimeve e mëposhtme: dyvjeçare Evening aguliçe, artichoke, horsetail, Pueraria dolchataya, Angelica. Drogës njohur Mastodinon, e cila përmban një grup të bimëve dhe konsiderohet efektive në luftën kundër mastopathy.

 • Vitaminat dhe përgatitjet homeopatik. Përdoret si duke shtuar për trajtimin kompleks për shkak se ata janë në gjendje për të hequr imunitetin, të japë efekt anti-inflamator dhe për të përmirësuar performancën e anijeve, e cila është e rëndësishme në trajtimin e sëmundjeve komplekse. • E gjithë kjo - mjete efektive që mund t'ju ndihmojnë në trajtimin e mastitit. Zgjidhni konsultime të mirë me mjekun tuaj, dhe të jenë të shëndetshme!