Mjetet juridike popullore për mastitë

Të drejtën e saj të ekzistojnë, mjekësia tradicionale ka provuar në mënyrë të përsëritur. Kur mjekim është i paefektshëm ose i rrezikshëm, nuk është mëkat që të përdorin këshillën e mençur të Nënë Natyra. Në këtë artikull ne do të flasim për problemin urgjent të grave moderne, përkatësisht mastitë dhe si për të kuruar këtë sëmundje mjete popullore.

Metodat tradicionale të trajtimit të mastitë


Proceset patologjike në indet e gjirit mund të jetë i pakthyeshëm, dhe pasojat e tyre më të trishtuara. Në këtë qëndron mashtrim është kaq i përhapur në ditët e sotme femër sëmundje të quajtur gjirit. Por dëshpërim nuk ia vlen. Në fund të fundit, përveç trajtimeve konservatore të sëmundjes, ka edhe trajtimi popull i mastitit, po aq efektive dhe të sigurt.

Forcat mrekulli e natyrës dhe përvoja e brezave mund të ndihmojnë çdo grua që vuan nga kjo sëmundje, harrojmë për problemin tuaj.
Piggy receta popullore e mastitit pasur dhe të ndryshme - një shumëllojshmëri të teas bimor ointments, tinktura, fasha dhe kremra. Zgjidh një mënyrë të pranueshme për të trajtuar mjete popullore mastopathy mund të bazohet në fazën e sëmundjes, karakteristika të trupit dhe mënyrën e jetesës, dhe vendndodhjen e banimit. Këtu janë disa nga recetat popullore më të njohura dhe të provuara:


  • Mjete të thjeshtë dhe të përballueshme popullore që përdoren për trajtimin e mastitë - një lakër dhe mjaltë. Perimeve të shijshme e njohur për vetitë e saj unike. Lë lakër aplikuar në gjoks, heq dhimbjen, inflamacion, gjithashtu do të ndihmojë në lehtësimin tumor. Me një kompresë të tillë mund të ecin gjatë gjithë ditës, ose të vënë për një natë. Ndryshimi mund të jetë si gjethet thahen. Në mënyrë tipike, rezultatet pozitive shihet një muaj të trajtimit të vazhdueshëm. Shanset e shërimit në kohë të rritet nëse fletë lakër për të vënë panxhar integruar të përzier me mjaltë në raport 3: 1. Kjo compress shumë efektive më të mirë të bërë gjatë natës.

  • Gjithashtu në mastitë mjekësi tradicionale propozon për të përdorur pronat shërimin e bimëve. Për shembull, kremra shumë efektive nga supë lisi. Për të përgatitur medikamente kanë nevojë për 2 tbsp. herbs copëtuar derdh ujë të ftohtë (1 filxhan) dhe gomave në zjarr për sa kohë që vëllimi i lëngut është përgjysmuar. Rezulton supë duhet të thahet fashë garzë ngjyhet ajo vënë në gjoks, të mbuluar të lartë me celofan dhe të lënë për disa orë.

  • Ilaç efektiv popullore për mastitë - dylli të verdhë. Ëmbëlsira nga ajo janë bërë për të vënë në natën për 10-12 ditë. Për të përgatitur tortë, ju duhet të shkrihet dylli në një banjë me ujë, pastaj derdh atë në një para-greased me mbulesë vajra perimesh polietileni.