Mjete Trajtimi popullore - Mastopatia

Mastopatia - është një nga sëmundjet më të zakonshme të gjirit. Më Sipas ekspertëve, gjirit mund të quhet një shok të grave të shekullit njëzet e një. Meqenëse shumica e zonjat ka shenja të caktuara të tjera të sëmundjes.
Mastopatia lidhur me çekuilibër hormonal në trupin e femrës. Mastopatia formë vula e dukshme, të cilat mund të gjenden në probing gjoksin. Që nga mesi i ciklit menstrual, një grua fillon të ndjeni dhimbje në gjoks, e cila rritet me çdo menstruacioneve të mëvonshëm. Varësisht nga faza e sëmundjes, gruaja mund të përkeqësohet dhe shëndetin e përgjithshëm. Në disa raste, kanceri i gjirit është në gjendje të rritet në një gjirit.

Shkaqet e mastitit një shumëllojshmëri të sëmundjeve të veshkave, veshkave, ovarian, tiroide dhe organe të tjera. Trupi është i shqetësuar ekuilibrin hormonal, në të cilën shumë e ndjeshme për indet delikate gjirit. Rrjedhimisht, nuk gjirit.

Trajtimi i mjeteve juridike popullore mastitë


Metodat moderne të trajtimit të mastitit lejojë efikas të mjaftueshme për të hequr qafe të gjitha shenjat e sëmundjes, por shumë nga seksi i bukur, pas një kohë të kthimit sëmundje. Në këto raste, gratë i kthehen mjetet juridike popullore për mastitë.

Trajtimi i mjeteve juridike popullore Inflamacioni i gjirit angazhuar në çdo kohë, shumë kohë para se të drogës e parë. Mjekësisë tradicionale merr shpëtoj nga shkaqet e mastitit, jo vetëm nga pasojat e saj. Para se të trajtoni mjete popullore mastopathy duhet të përcaktojë saktësisht se si zhvillimin gjoksin - në një seksion të veçantë të gjirit (sëmundje gunga e gjirit) ose sëmundje prek të gjitha indet e gjirit (përhapur të gjirit). Gjirit Shperndare kërkon vëmendje të veçantë, pasi ajo është e karakterizuar nga një numër i madh i subjekteve në një kohë të shkurtër. Mastopathy Shperndare janë të ndarë në mastopathy fijor dhe fibrocystic. Ajo është e këto lloje të trajtimeve të shpërndara mjete popullore mastopathy ne do të përqëndrohet më shumë:


  • Trajtimi i mjeteve juridike shpërndara fijor popullore mastopathy. Mastopathy fijor është e karakterizuar nga rritje e ndjeshme e indeve lidhës. Prandaj, njerëzit trajtimet mastitit fijor, qëllim kryesisht në ngadalësuar pamjen e vulave në gjëndër mammary. Për trajtimin aplikuar tretësirë ​​e Yarrow, kamomil, acaroj dhe kafshët. Herbs duhet të jenë të përziera në sasi të barabarta dhe të bëjë një infuzion (1 pjesë herbs 4 pjesë ujë të valë). Infuzion të këtyre bimëve duhet të marrë çdo ditë brenda dhe të përdorin si një kompresë të gjirit.

  • Trajtimi Folk i mastopathy shpërndarë fibrocystic. Sëmundje Fibrocystic gjirit është i ndryshëm nga fakti fijor se përhapja e indeve lidhës gjirit bashkangjitur formimin e cysts të mbushura me lëng. Mjetet juridike popullore Veprimit për mastitë fibrocystic ka tendencë për të ulur dhimbjen dhe parandalimin e shfaqjes dhe zhvillimin e tumoreve.


  • Receta tradicionale e mastitë:

  • bari malësor piper. Dy lugë smartweed, derdh një gotë me ujë dhe të lënë për 12-15 orë. Rezultuar Infuzion duhet të bëjë locion përditshme në gjoksin e tij. Barishte ka veti të forta antioksiduese dhe ka efekt anti-inflamator në zemrat e tyre. Kjo metodë nuk është e rekomanduar për gratë që vuajnë nga thrombophlebitis;

  • rrënjët rodhe. 20 gram copëtuar rrënjë rodhe duhet të derdh dy gota me ujë të valë dhe të lënë për 10 orë. Rezulton Ekstrakti duhet të merret tri herë në ditë për një lugë gjelle.


  • Trajtimi i metodave tradicionale Inflamacioni i gjirit duhet të jetë i ndërlikuar. Që asnjë mënyrë kombëtare nuk lejojnë për të hequr qafe të sëmundjes në qoftë se gruaja nuk ka të çojë një mënyrë jetese të shëndetshme. Ushqimin e duhur, pjesa tjetër e duhur dhe refuzimi i shprehive të këqija - është një pjesë integrale e të gjitha mënyrat popullore për të trajtuar mastitë.

    Në trajtimin e mjeteve juridike popullore çdo forme të mastitit - cistike, fijor, shpërndarë, nuk rekomandohet që të mos përzihen cirk. Ky rregull vlen për të dy dielli natyrore tan dhe tan përdorur për rrezitje. Rrezet ultravjollcë janë jashtëzakonisht të ndikojë negativisht në indet e dëmtuara të gjirit dhe shërim të ngadaltë.
    Trajtimi shenja të mjeteve juridike popullore Inflamacioni i gjirit mund të kombinohet me metodat e mjekësisë tradicionale. Tradicionale trajtimi receta e mastitit nuk janë në gjendje të dëmtojnë gruan për shkak se ata janë të bazuara vetëm përbërësit e natyrshme dhe organike.