Trajtimi i bimëve mastitë

Ne trajtimin e bimeve mastite duhet të aplikohen specie jo-toksike, të cilat kanë aktivitet antitumor. Këto barëra rritjen e imunitetit ose të ndikojë në organet që prodhojnë hormonet. Ju mund të përdorni barëra helmuese për të bërë liquors alkoolike. Kur përdoret rreptësisht aderon në doza dhe koha e infuzione.

Çfarë herbs ndihmojë me mastitë?


Ka disa herbs anticancer me mastitë si:

 • gjë e neveritshme;

 • fletë lakër;

 • rodhe;

 • Fletë Birch;

 • përjetshme.


 • Për shembull, rodhe kombinuar me nënën dhe njerka raportuar gjatë natës në gjoks, në mëngjes do të tregojnë një efekt të qartë anti-inflamator dhe anti-tumor. Këto dy bimë janë ideale lehtësimin e dhimbjeve dhe parehati në gjoks.
  Pako bimor e mastitit në përgjithësi është shumë efektive. Ata gjithashtu mund të bëjë një brumë të rrënjë rodhe, kopër, rodhe, perimet (panxhar, karrota, qepë, kungull), nga mastitë bimor. Ju mund të fshij në një rende gjobë panxhar përzier me mjaltë dhe përhapur në fletë lakër. Shto herbs me mastitë në gji dhe fle me ta gjithë natën. Compress mëngjes vënë në frigorifer. Pas 7-10 ditësh tumor shkon.

  Çfarë duhet të pini me herbs mastitë?


  Për trajtimin e mastitit të përshtatshme jo vetëm fasha, por infusions. Mbledhja e bimëve në një tretësirë ​​të mastitit shumë zbut sistemin nervor, ndihmon në sëmundje të luftuar trup. Efekte speciale kanë sanëz dhe Motherwort për infuzione mund të përdorë gjithashtu nenexhik, lule kamomil, trumzë, të egra u rrit, kullotë bar insistojnë orë dhe pini. Për të normalizuar hormonal dhe të marrë kopër.