Trajtimi i Inflamacioni i gjirit lë lakër

Dhimbja dhemb karakter në gji, duke zgjeruar fushën e tyre, të gjelbër, shkarkimin bardha dhe kafe nga dalë - të gjitha shenjat e mastitit, tumoreve beninje të gjirit, i cili ndikon në rreth 60-80% e grave moshës 18 deri 45 vjet. Kur vendosjen e një diagnozë të tillë, mjekët kredituar ilaçe dhe ointments aplikuar në gjoks, por ka një mënyrë tjetër për të luftuar sëmundjen. Që nga kohët e lashta, nga grua në grua kaloi një trajtim recetë e gjethes mastitit lakër.

Lakra me mastitë


Kjo perime e mrekullueshme është e përbërë nga substanca të vlefshme të tilla si vitamina C dhe A, lizozimë dhe të paqëndrueshme, indoles, selen dhe zinkut, vitaminë U. Gjithashtu, përdorimi i lakër lë në mastitit, ndryshe nga vajrat më të mira që nuk i shkaktojnë dëm kolateral për trupin pasi që nuk ka absolutisht ekologjikisht të pastër.

Si për të trajtuar lakër mastopathy?


Ka disa receta për trajtimin e mastitit lakër, thelbi i të cilit është për të rritur depërtimin e ushqyesve të këtij perimeve në indet e gjirit:

  • Merrni një fletë lakër, rubbed atë me një dorë vajra gjalpë i shkrirë, dhe tjetri shkakton kripë për të rritur lëng kthimit. Aplikuar në partinë gjoks greased.

  • Duke bërë të njëjtën gjë, por në vend të kësaj përdorni gjalpë mjaltë. Lakra me mjaltë kur mastitit është përdorur 300 vjet më parë praprababushkamy tonë.

  • Lë lakër në mastitë mund të përdoret pa shtesa, vetëm informoi atë në të dyja anët.

  • Pas përgatitjes së mjeteve të gatshme për të ushtruar zemrat, i veshur me një sytjena dhe vkladayemosya gjumë - në qoftë se ju bëni gjatë natës. Nëse kjo procedurë është kryer ditën dhe sjell siklet - janë të angazhuar në punët e tyre. Kohëzgjatja - për të përfunduar kalimin e sëmundjes.


  • Ndihmon me Inflamacioni i gjirit lakër?


    Shkaku kryesor i mastitë është çekuilibër hormonal. Substancat të përfshira në lëng lakër për të stabilizuar atë dhe gjithashtu merret me likuidimin e dështimit hormonal duke shëruese tumor.